Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék kerékpározni,de nem...

Szeretnék kerékpározni,de nem tudok dönteni,hogy melyikkel menjek?

Figyelt kérdés

Van egy régi OBI-s kerékpárom aminek már van egy két hibája,meg kitudja mennyi lenne még ha kiderülne,Decatlonban nézegettem kerérpárokat de nem tudok dönteni,hogy összecsukható legyen vagy rendes kerékpár?

Ez az egyik [link] és ez a másik egy összecsukható [link] Na most az összecsukható azért lenne jobb mert így legalább nem a bejárati ajtó előtt kellene tárolnom kint a folyosón hanem bent a lakásban a kerékpárt. A másik meg azért lenne szimpatikusabb mert egy rendes kerékpárra hajaz amivel lehetne száguldozni és 30 ezerrel kevesebb kerülne mint az összecsukhatós.Kis albérletben lakom, szobába elférne végülis,csak még kevesebb hely lenne,erkélyen nem akarnám tartani,mert ott hideg,melegpára érné ami tönkre tenné a fém dolgokat.Ti mit javasolnátok,nagyon drágát nem akarok venni mert azt nagyon félteném és nem akarok annyi pénzt kiadni. Ez a 3 kerékpár közül melyiket kellene használnom?



2021. ápr. 27. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Én sokallom a 95öt egy 14,5 kilós romhalmazra! Full gagyi rajta minden, de a másikon is..

38ért láttam agyváltós csepelt használtan, ki volt pattintva újszerűre!!! Nézz körbe használt piacon, ha ilyen cuki kis kerekűt szeretnél!

28" vs 20" kerékméret.. azért a 28as inkább való túrázni, a 20ast én csak boltba menni használnám, nem lesz olyan hajlobogós élmény! :)

Amúgy a nagyobb kerekű venném ha konkrétan ezekből kell választani! Falra is lehet kampóra tenni és vannak bringatároló huzatok ami alatt télen se lenne baja!

2021. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A 95 azért 95, mert összecsukható, a szerkezetet is meg kell fizetned. Összecsukhatót akkor vagyél ha mindenképpen összecsukható kell. A kisebb kerékkel nehezebb hajtani, lassabban tudsz haladni vele.

A 65ös az ár-érték arányban rendben van. 65ért újonnan jobbat nem fogsz kapni, de minden műanyag rajta, szóval eltörik, elhajlik, stb. nem a legjobb. Inkább vegyél használtból jobbat.

2021. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És mi lenne ha felújítanám a régi kerékpáromat? Gondolom a szevíz díj miatt drágább lesz,de legalább "normális" alkatrészek lennének rajta nem?
2021. ápr. 27. 14:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mi baja van és hogy mennyire húznak le, mert nő vagy és nem értesz hozzá.. miket tudsz, hogy rossz?
2021. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hátsó kerék inog,hátsó fék nem fog elég jól.Amúgy OBI-ban vettem Galaxy típusú de nem teleszkópos amúgy müködik nem olyan rossz.
2021. ápr. 27. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Jaaaa.. szerintem ezt még te is otthon meg tudnád oldani! Egy bovdenes fék azért nem nagy dolog. Gondolom megnyúlt a bovden vagy csak kopott a betét! Az inogó kerék pedig új csapágygolyókért sír! Csináltasd meg aztán egyelőre jó az, most ezért újat venni.. Lesz vagy kemény 5000Ft a javítás, ha nem valami gyökérhez viszed!
2021. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szevasz ,ha bármi tanácsot is elfogadsz tőlem akkor kérlek ne vegyél dechatlonosat egy rakás sz@r az egész ,csak jól néz ki. Én most adtam el a bicómat ,az eredeti ár töredékért, miután kb mindent cseréltem rajta(pl váltó féktárcsa bowden stb.) Sokkal jobban megéri ha mást márkát veszel. Pl: mali kellys stb
2021. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal jobban megéri ha mást márkát veszel." Igen, sokkal jobban megéri, de 65ezerért nem fogsz tudni malit, kellyst venni újonnan.

65ezerért olyan újat kapsz, amennyi az ára. Nem a biciklivel van a baj. Annak teljesen jó, aki hetente 1-2 alkalommal használja néhány kilométeres távon, mert el kell jutnia egyik pontból a másikba. Azzal van baj, aki 65ezerért egy 200ezres biciklit vár.

Nekem is volt Riverside (nem a 65ezres, valamivel drágább) és igen, vacak volt, de arra a célra, amire nekem kellett, megfelelt.

2021. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Az ilyen összecsukhatók arra jók, hogy ha elmész kempingezni, ezzel gurulhatsz a sarki boltba, nem a lakóbusszal. és ha lakóbuszra volt pénzed, akkor neked ez sem drága.

Ezzel a hosszabb táv kínszenvedés.

Az a 65 ezres "trekking" maximum jobb fékeket (sőt talán csak fékkart, az tűnik műanyag vacaknak) meg pedálokat érdemel és totál használható.

Nem egy hosszútávú túragép, áttétele sem arra való, kormány stucnival egy anyag, nem tudod ideálisra állítani, de szabadidő-gurulásra teljesen elegendő.

Engem speciel meglep, ez mennyire nincs teleaggatva olcsó csiricsáré xarokkal, amitől többnek látszik, mint ami, egyszerű, mint a fakocka, váz nem rossz, láthatóan a váltó is valami copy-paste Shimano másolat, rendes kétujjas váltókarral...

Ez 65-ért totál rendben van.

2021. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
vannak még olyan kerékpár üzletek ahol beszámítják a régi kerékpáromat? Mégha ilyen nagyáruházi fajta is? Amúgy a márkája GALAXY
2021. ápr. 30. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!