Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Single speed bringák mind...

Basshunter5000 kérdése:

Single speed bringák mind "tekerősek"?

Figyelt kérdés
Van olyan, amit nehezebb hajtani, viszont haladósabb, vagy ezek egyforma osztásúak?

2021. ápr. 30. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
a sima parasztbiciklit hívják mostanában ilyen előkelő néven? :-DDD
2021. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fixie-t, SS-t altalaban az adott kerekparos rakja vagy rakatja ossze, a neki megfelelo attetellel. Mivel ugye el kell tudni indulni vele, ezert nyilvan 'tekerosebb', mint egy 2x5-os sima outi legnagyobb attetele.


[link]


#2: nem, a 'paraszt bringa' altalaban kenyelmesre van allitva, nem lehet vele tul gyorsan menni, kontrafekes es nem racsnis vagy orokhajtos, illetve valami ocska rudazatos fek van rajta patko helyett.

2021. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy a fixie-ről van szó... :)


Azt általában fixie-ként emlegetik, ezért nem kapcsoltam azonnal.... CSak simán egysebességre gondoltam.

2021. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: de pl. flip-flop hatso aggyal lehet igeny szerint ez is, az is.
2021. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
olyan osztásúak amit összeraksz, vagy összerakatsz magadnak.
2021. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:
Hát, a rudazatos gumigyilkos fék szerencsére kiment a divatból a rendszerváltás környékén, addig készülgettek vele szoci gyártmányok. :) A klasszikus egy áttételes tanya bike elöl általában aránylag nagy lánckereket kapott akár 48 fogasat is, hátul 13-15 fog körüli volt jellemző, lehetett velük tekerni elég rendesen. Előfordult még a kemping, kis kerekekkel, elöl 40, hátul 13-15-ös fogassal. Viszont a váltómű hátránya mindet elég érzékenyen érintette, pontosabban a hajtóját szembe szélben, akkor kínszenvedés volt velük menni. Tudom, mert volt. Olyannal kezdtem.
2021. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Single speed bringák mind "tekerősek"?"


Persze, hogy tekerosek, de csak egy pedallal ... ettol single :)))

2021. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Én is egy flip-flopost raktam össze, elöl 42, hátul 18.

Tűrhetően meg lehet indulni vele kereszteződéseknél, de tempót nem tud, elpörög, a dízel lábaim 80-as pedálfordulat fölött elkezdenek reklamálni.

Ez van, ha egy gangod van, vagy ilyen, vagy olyan.


Biztosan a túlnyomó többség tisztában van vele, de fent látszott némi keveredés:

Fixi és SS is egyetlen sebességes, de a singlespeeden van szabadonfutó, a fixi meg "örökhajtós", ha abbahagyod a tekerést, a bringa hajt téged.

Szóval van "motorfék".

És ezért hiszik azt egyes fixisek, hogy más fék nem is kell.

De.

2021. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!