Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB biciklivel turázni?

MTB biciklivel turázni?

Figyelt kérdés
Menyire alkalmas egy MTB bicikli egy nagyobb turához? Szeretnénk menni egy 100 km-t kb. Lehet belőle baj vagy tök mindegy, hogy tura biciklinek hívjuk vagy tura biciklinek? Válaszokat előre köszönöm.
2021. máj. 9. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb hétköznapi MTB a túra MTB kategóriába sorolható. De downhill és dirt bringákat kivéve akármelyik montival bele mernék vágni úgy 1000 m szintemelkedésig. De ez rám vonatkozik. Van aki sokkal többet bírna, van aki sokkal kevesebbet. A te állóképességedtől függ.
2021. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Max 1,75 városi gumikkal . 26ossal de lehet inkább 27,5 vagy 29 meretű kerékkel tenném . Mtb kormány állása vazgeometria görnyedtté tesz , trekkingek emiatt jobbak túrára .
2021. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:

Túrára inkább a sárvédővel, valamint vékonyabb és aszfalt, vagy félterep gumikkal szerelt gépek jók.


Ha hajtottál már át tócsán montival, vagy rázta ki belőled a lelket is a ballonosabb terepgumi akkor tudod mire gondolok.

2021. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mai montik már kényelmesebb kialakítású vázzal készülhetnek. Van egy 26-osom, amit még valamikor 93-ban vettem, és akkoriban simán letoltam vele a napi 100km-t. Gumi ahogy a 2-es is javasoltam 1,75-ös rajta, középpen egy folytonos, kb 5mm széles gumicsíkkal, viszont most ha felülök rá, akkor ki akar törni a nyakam, annyira hátra kell feszíteni. Sajna a kor.

Nemrégiben vettem egy 29-es Meridia Big Nine 100-ast, ennek sokkal kényelmesebb a vázkialakítása, magasabbra is van felhozva a kormánycső, így a nyakamnak is jobb. Még a gyári gumi van rajta, vegyesen szokok túrázni, terep+műút, de majd szeretnék rá egy kicsit sűrűbb mintázatú, hasonót mit a másikon van, hogy az előbbin jobb legyen a haladás, de jó keményre fújva ezzel is egész jól lehet haladni műúton is mikor megvan a lendület.

2021. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza ***** válasza:

Off-road túrákra jó a monti, meg kell nézni a túrakerékpáros közösségeket, csoportokat, elég sokan használnak montit. . De hogy 26-os kerékkel nem lehet túrázni az egyszerűen nem igaz, egyik főnököm Merida monti vázra építette saját túrakerékpárját, bár igaz hogy vékony gumikkal használja.

De a legjobbnak egy középkategóriás trekkinget tekintek ilyen célra, van aki outival vág neki.

2021. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz túra alatt?

A többek másfajta bringával lesznek, ez a probléma?

2021. máj. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy mtb tökéletesen alkalmas a túrázásra. Nem is értem, miért nem lenne alkalmas. Ha nincs rajta csomagtartó, szerelj fel egyet és irány az ég alja :)
2021. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!