Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Leszedett lánc tisztítása:...

Leszedett lánc tisztítása: lakkbenzin -> brigéciol -> denaturált szesz - jó lesz így?

Figyelt kérdés
Egyszer ki akarom rendesen takarítani a láncot, gondoltam leveszem és kiáztatom a fenti anyagokkal (és utána újra olajozom persze). Utoljára ilyet 16 évesen csináltam a szovjet biciklimen, gondoltam megkérdezem hátha manapság ezt máshogy illik. Annakidején a brigéciol helyett valami más zsíroldó volt, és annak kellett előtte a benzines előáztatás. Szükség van erre most is, vagy lehet a brigéciollal kezdeni?

2021. máj. 10. 09:34
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%
Brigéciol, víz (+törlés, szárítás), olaj.
2021. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én a láncot leszoktam drótkevézni aztán egyszerű motorolaj vagy ami van és visszateszem
2021. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es válasz tökéletes, de felmerül a kérdés, hogy hány km van a láncban, érdemes-e foglalkozni vele, ha eddig nem...
2021. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Én lusta disznó vagyok, általában féktisztító és rongy, majd lánczsírzó spray, száradás után szárazra törlés és kész.

Lehet, hogy nem tökéletes, de olyan jó 20 éve nem okozott problémát, úgyhogy nem is erőltetem ennél mélyebben.

Brigéciolt akkor szoktam bevetni, ha nem saját bringa, nincs karbantartva és rászáradt olajsarat kell leverni. Olyankor bejön a drótkefe is.

A végére általában kiderül, hogy úgy meg van nyúlva, hogy kidobással kellett volna kezdeni.

2021. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

brigéciol+víz... hát ezt nem ajánlom. Ha nincs kompresszorod akkor nem tudod hamar kiszárítani a láncot. Vagy esetleg tűzhelyen alaposan meg kell melegíteni.

Sima motorbenzin, vagy petróleum. A koszos folyadékot ne dobd ki, üllepítés után újra használható.

Garantáltan kihoz mindent a láncból. Miután minden elpárolgott a láncból mehet az olajozás, minden szemre 1-1- csepp kívül és belül. Vagy olajfürdő.

2021. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp ilyen mélységű tisztítást akarsz végezni (mert ez nem kötelező műsorszám XX km-enként) a benzin pont jó erre. A lánc végére tekersz egy drótot, a láncot berakod egy kólásflakonba, felöntöd a benzinnel és a kilógó drótra rátekered a kupakot. Több-kevesebb ideig tartó ázással és erőteljes rázással kijön a gané. Ha kell, egy laza utánmosást is alkalmazhatsz. (pl. fűnyíró tavalyi benzinmaradék, amit a motorba nem ajánlanak, tisztításra 100%-ban megfelelő) A végén kihúzod a láncot, felakasztod, megszárad, olajzod.

Alkoholt pazarlás ilyenre használni, mert az ásványi olaj jellegű szennyeződésekre nem optimális.

2021. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!