Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gravel vagy cross biciklivel...

Gravel vagy cross biciklivel konnyebb tobb kilometert tekerni?

Figyelt kérdés

A kulonbseg erdekelne. Van egy mtb-m, es szeretnek egy versenybiciklit.

De most vacilalok azon, hogy lehet jobb lenne egy gravel vagy cross.

Valaki segitene?

A tavolsag lenne a cel.



#Cross gravel
2021. máj. 18. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ha van montid, akkor nem értem, hogy miért ragaszkodsz ahhoz, hogy a másik bringádnak is legyen korlátozott terepképessége...

Én gravelt vennék és vennék hozzá még két kereket, amin normál outis slick külső van.

2021. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hozzateszem, imadok biciklizni, ha lehet egyedul hogy ne kelljen mashoz igazodnom. Aszfaltra szeretnek egy jo orszagutit, ilyen 800ezer ft-ig max! Tobb oras sok kilometeres utat szeretnek tenni, ami az mtb vel nem a legjobb (40km utan lefaradok es nem elvezem), es mar nagyon unom.

Picit felek hirtelen raulni a orszagutira, nem tudom erdemes e gyorsan menni, vagy inkabb kellene tapasztalat a biztonsag miatt. Itt a sok autora is gondolok, a hirtelen fekre, az utszeli lehajtasokra (mtb vel ez nem okoz gondot), az egyensulyra a vekony gumi miatt, az elolredolos poziciora.

Ezert vacilalok, hogy lehet jobb lenne egy biztonsagosabb gravel.

Viszont a szivem egy orszagutiert faj.

Hozzateszem no vagyok, es nem igazan ertek hozza:)

2021. máj. 18. 11:52
 3/25 A kérdező kommentje:

1 es koszi a valaszt. Igeb egyetertek veled. Igazabol nem ertem a gravel es a cross kulonbseget. Legszivesebben outit vennek, csak ahogy irtam picit felek, meddig tart atszokni egy orszagutira?

Nem akarok felve biciklizni, vagy berakni a garazsba es otthagyni.

2021. máj. 18. 11:56
 4/25 A kérdező kommentje:

Pl azt se tudtam, hogy a gravelra feltehetek versenybicos gumit. Ezert is kerdezem meg inkabb, ne nezzetek hulyenek de nem ertek hozza:)

Tehat cross kilove, semmikepp, mert az csak szenvedes ha korlatoz.

Az orszagutira is lehet tenni gravel kulsot?

2021. máj. 18. 11:59
 5/25 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve: A gravel egy mintás külsővel szerelt outi. A cross pedig egy egyenes kormányos outi.

Nekem hiányzik a cross bringámon alsó fogás. Szerintem ez egy semmire sem igazán jó bringa. Hiszen a geo is koskormányhoz van kitalálva. Viszont montis fékek, váltók vannak rajta, nem kell átszokni.


Az átszokás sem egy nagy dolog. Mindegyik montimon más fajta váltás van. Inkább az a szokatlan, ha a széles kormányú 29-es montiról kell átülni egy keskeny kormányú outira.

A slick könnyebben csúszik leg. Sineken és fékezésnél is.

2021. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=Kr7u9hgUKJs

Outiban nem biztos, hogy elfér a gravel külső.

2021. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Es az elolredolesre se fura az atallas? Sosem volt meg elolredolos kormanyu biciklim. Most 26os montim van, amivel sokszor meg a kormanyt se fogom annyira biztonsagos.

Akkor talan a gravel lenne jobb, kezdenem gravel kulsovel mig megszokom...es utana atallni lassan orszaguti slickre. De ha atallok gravel bicikli slickjere, es nagyon bejonne, szerinted nem bannam meg, hogy nem vettem rogton orszagutit?

Az ara miatt is, mert a gravel amit kineztem 1900/2000 eu.

2021. máj. 18. 12:11
 8/25 anonim ***** válasza:

A 26-os montijaim már hosszú évek óta versenygépek, tehát azon is előre kell dőlni. Ezeknek meredekebb a homlokcsövük, mint a túrázós montiknak, tehát az egyenesfutásuk nem a legjobb (cserébe fordulékonyak), azaz nehezebb kéz nélkül menni velük.


Eszel tekerés közben? Ha gyorsabb bringát fogsz használni, akkor csak annyi lesz a különbség, hogy 45 km után fordulsz le a 40 helyett.

2021. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Enni csak akkor eszek ha tobbet megyek, tobbnyire mtb vel nem eszek csakis utana. Pl 2 ora tekereshez nem erzem hogy ennem kellene. De ha mehetnek hosszabb utra jo biciklivel es tobb orara termeszetesen ennek.

Lenne meg egy kerdesem, bicikli markaval kacsolatban... rengeteg penzt nem aldozhatok ra, de mivelhogy orszagutin gravelon kezdo lennek, es egy olcsobb bianchi bicot neztem ki. Tudom a szine sokaknak nem jon be:)

Mi a velemenyed a bianchi graveljerol 2000euroert? Bianchi verseny bicot nem engedhetek meg magamnak, esetleg hasznaltat, mert ott mar 5000 eu folott vagyunk a csillagos egig.

2021. máj. 18. 12:29
 10/25 A kérdező kommentje:
Gravel Bianchi Impulso Allroad | GRX 600 | Celeste | 2021
2021. máj. 18. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!