Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpár kormány...

Országúti kerékpár kormány van olyan ami elvezeti magában a fék kábelt?

Figyelt kérdés
Ha van tudtok mondani példákat, nem találok ilyet!

2021. máj. 19. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, a csúcskategóriában. Pl. [link]
2021. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Azért mamár tuljutottunk a kábe dzsundelen

Szinte minden bringa ilyen megoldással van szerelve ami 2000 után készült.

2021. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tothp ***** válasza:
100%

2-es. Azért az outi kormányok zöme úgy van kialakítva, hogy a kormányban kívül fut egy (vagy kettö) horony és a bandázs tartja ott a bowdent.

Annakidején (25 éve) a mindenféle "idióta formájú" triatlon kormányokba fúrkáltunk bele a jobb bowdenvezetés miatt. Ma már nem csinálnám.

2021. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2: a mai bringák sem a kormányon belül vezetik, hanem a bandázs alatt. Ami a kormányon belül vezeti, annak a váza is úgy van kialakítva, hogy a kormányfejbe mennek bele a kábelek és egyáltalán nem látszanak. Ez ma még csak a csúcs bringáknál van így, amiket versenyzésre használnak. A "normál" bicikliknél középen kijönnek a kábelek a bandázs alól és úgy mennek tovább, jó esetben a vázba rejtve. [link]
2021. máj. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Karbon kormanyokban van belso elvezetes ... csőkormányon nincs ilyen.

2021. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

2 vagyok.szerintem a bandázs alatt horonyba futó bovden megfelel az:"...kormány van olyan ami elvezeti magában a fék kábelt" kritériumnak.

Persze nem teljesen de azért mégis.


Igen a full hitech időfutam bringákon teljesen belül fut de az bőveb nem az átlag felhasználó pénztárcájához szabott dolog.

Ugy sejtem hogy a kerdező sem kivan 50-60 ezerét kormányt venni.

2021. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es amiről te beszélsz az két különböző dolog. Az általad linkelt Cube-ra is lehet tenni olyan (aero) kormányt, amiben belül futnak a kábelek. Ezen kívül meg vannak a teljesen integrált vázak, amiknél a fejcsőben vezetik el a bovdeneket.


Itt egy példa, ugyanaz a bringa, csak az egyik (2020-tól) már full integrált rendszerrel:


[link]


[link]

2021. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

A karbon kormányom nekem is belső csövezett, az alu előtte horonysüllyesztett volt.


Az alu kormányos időszakban fontos volt, hogy Campa vagy Shimano a fékváltókar, mert a Campához elöl-hátul kellett süllyesztés, ott a váltóbowden is bandázs alatt ment, Shimanonál meg az "légkábel" volt.

2021. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!