Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdesnek jo ez az orszaguti...

Kezdesnek jo ez az orszaguti kerekpar?

Figyelt kérdés

Edzeshez, allokepesseg javitashoz, kaloriaegeteshez haszanlnam a normal munkaba jaros bringam melle heti 3-5 alkalommal 40-100 km kozott.


[link]


2021. jún. 19. 16:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó, ha nem túl dombos a terep.
2021. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs is fékvtókar, borzasztó a hajtásrendszer stb. Használtat vegyél ennyiért.
2021. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ahogy az írták: a fékváltókar hiánya zavaró ha sokat kell váltogatnod, a sebességi fokozatok száma is kevés lehet ha nem az Alföldön laksz. Egyszerű, cserébe olcsó.

Használtan is nehezen találsz olcsóbban jót, ha használtat veszel és cserélni kell rajta 1-2 dolgot, szerintem 100 alatt nem úszod meg a komplett, szervizelt bringát. Viszont lesz egy jó, sokáig használható biciklid.

Pl. [link]

Természetesen se a magasságodat, se a lakhelyedet nem tudom, ez csak példa egy megfelelő biciklire.

2021. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Wadmalac ***** válasza:
52%

Ez valami alap gravel akar lenni.

Én is inkább a használtban nézelődést ajánlanám, egy első-hátsó váltós, fékváltókaros jószággal jobb kezdeni, mint ezzel a limitált használhatóságű, áttételű géppel.


Ezek csak picit drágábbak, de sokkal jobbak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Én az utolsó által linkelt biciklik helyett mindig ezt a Tribant választanám. Amire te szeretnéd használni, arra bőven elég, és ennyiért új biciklit kapsz, amire egy ideig nemigen kell költeni. Ha mondjuk Miskolcon laksz, vagy vannak a környéken keményebb emelkedők, amiken tekerni szeretnél, akkor nem lesz jó. Elöl 44-es tányér, hátul pedig 28-as a legnagyobb lánckerék, ezt azért nehéz kitekerni még kisebb emelkedőkön is.
2021. jún. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:
77%

#5:


Az új nem jelent önmagában jobbat. Nem véletlenül válogatva tettem be a linkeket.

Ahogy egy null kilométeres kispolszki sem jobb egy 5 éves mondjuk Toyotánál, ez itt is igaz.

Ami meg Tribanban nyújtja azt a szintet, ami már teljesen használható, minimum dupla ennyibe kerül.


Főleg első országútis próbálkozásként a lényeg, hogy ad-e elég jó élményt ahhoz, hogy az ember megszeresse.

És egy olyan használt ló, amilyeneket linkeltem, ezt nyújtják.

Miközben az az új Triban pont a kedvet elvenni képes hiányosságokat tartalmazza.

2021. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6-os: azért ezektől a régi elöl tripla, sora/claris szettes bicikliktől sem kell ám elájulni. Persze talán valamivel komolyabb gépek, de én nem látok hatalmas szintbeli ugrást a Tribanhoz képest teljesítményben. A Polski, 5 éves Toyota analógiához pedig én még azt hozzátenném, hogy míg az egyiknek bármilyen baja előjöhet, amit saját zsebből kell megoldani, addig a másikat 1 évig komolyabb indoklás nélkül bármikor visszaveszik. :)


Persze megértelek téged is, hogy miért javasolod a használt bicókat, de mérlegelni kell, nem egyértelmű a választás.

2021. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek.


Lebeszeltetek a decas kerorol, bar az alfold kozepen lakom, de kitudja mit hoz a sors.


171 cm magas vagyok.

Milyen meretet javasoltok?

2021. jún. 22. 11:16
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
53%

"6-os: azért ezektől a régi elöl tripla, sora/claris szettes bicikliktől sem kell ám elájulni. Persze talán valamivel komolyabb gépek, de én nem látok hatalmas szintbeli ugrást a Tribanhoz képest teljesítményben."


Hát ha nem látsz teljesítménybeli és használhatósági különbséget egy acéllemez első lánckerekes, A050 váltós, hét gangos, kormánnyakon váltókaros bringa, meg egy fékvaltókaros, alu hajtókaros, 2X9, 3X9, 2X10 stb gangos Sora, Claris szettes bringa közt, akkor nem tudom, mit mondjak.


"míg az egyiknek bármilyen baja előjöhet, amit saját zsebből kell megoldani, addig a másikat 1 évig komolyabb indoklás nélkül bármikor visszaveszik. :)"


Természetesen használt ló vásárlásához tudni kell műszakilag felmérni az állapotot.

És természetesen ezeken a lovakon van egy kupac hibásodásra képes alkatrész, ami azon a garanciális új lovon funkciósan, minőségre stb. totál hiányzik.

Ha te hasonló árban kitartasz ez egy év garos kispolszki mellett egy jól átvizsgált 4-5 éves, jó szőrben lévő Toyotával szemben, lelked rajta. :D


"mérlegelni kell, nem egyértelmű a választás."


Az a Triban max kerékméretre, vázformára felel meg annak, ami egy országúti kerékpártól használhatóságban elvárható.

Körülbelül 30 éve számított egy ilyen elfogadható országútinak.


Sportszerű használatra borzalmasan limitáltan alkalmas, nem szerethető, drágán upgrade-elhető.


Nem, ezen nincs mit mérlegelni a használt középkategóriás lovakkal szemben.

Tessék, itt van ez a Triban, na EZ már meggondolandó, ősszevethető a használt jobb felszereltségűekkel, figyelembe véve, hogy null kilométeres és garanciális:

[link]


De az a hétgangos izé, az nem.


Kedves kérdező, ha nem akarsz használtat, de olcsón akarsz megszerethető országútit, tegyél még hozzá és húzd be ezt az RC 120-ast inkább.

2021. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Es errol mi lenne a velemenyetek?



[link]

2021. jún. 22. 14:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!