Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 25 évesen érdemes elkezdeni...

25 évesen érdemes elkezdeni az országúti kerékpározást?

Figyelt kérdés
Szoktam tekerni hétvégente 40-45kmt ez nagyjából 100-120 perc alatt szoktam megtenni úgy, hogy nem fáradok ki. Lány vagyok, ha számít.

2021. jún. 25. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Persze,miért ne?

Nyilván versenyszerűen már nem fogod csinálni,de hobbi szinten akár 50 évesen is el lehetne kezdeni

2021. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, mégis mi akadályozza ebben?
2021. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"Szoktam tekerni hétvégente 40-45kmt ez nagyjából 100-120 perc alatt szoktam megtenni úgy, hogy nem fáradok ki. "


110 kg-os himenemű egyed vagyok. A teszkó tőlem oda-vissza 20 km. Bármikor letekerem másnaposan is! 1 óra alatt megcsinálom, vásárlással, sorbanállással együtt!

Hazafelé persze tele hátizsákkal. 1 kg kenyér, sör, kóla, májkrém, öblítő és gumicukor!

Egy 10 éves TREK cross-ból átalakított trekkinggel 37-es Continental City Contact gumival és monti hajtóművel, mert azt sikerült vennem ehhez a láncvonalhoz. 40-11 a nagytányér-kónusz áttételem.


Szóval jó lenne ha kicsir rágyúrnál a témára, mert egy 40-es alkesz exkerékpáros is lenyom ha épp jó kedve van!

2021. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát hármas,ez tök jó,kár hogy senki sem kérdezte:)
2021. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

késő

ha csak annyi megy amennyit írsz akkor az harmatgyenge!

egy reumás lótetű is otthagyna az első kanyarban.....

2021. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy érdemes! :) A kérdés, hogy mit szeretnél benne elérni? Valószínűleg profi kerékpáros már nem leszel, de lányok között simán el lehet érni szép eredményeket is. Szóval mint hobbi versenyző simán lehetsz még sikeres, ha a megfelelő edzésmunkát beleteszed. Sajnos a kerékpár elég időigényes sport, vagy nagy volumenben tekersz, vagy intenzív edzések kellenek majd később a fejlődéshez.
2021. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MGéza ***** válasza:
72%
Hobbi szinten bármikor érdemes elkezdeni kerékpározni! Én például 43 évesen kezdtem el, most 47 vagyok.
2021. jún. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Kb. semmi értelmezhető info nem volt a kérdés alatt.


"Szoktam tekerni hétvégente 40-45kmt"

Síkon vagy hegyen?

Mindkét nap 40-45 km-t vagy csak egyik napon?

Bár a heti 45 km ugyanúgy nulla, mint a heti 90.

És a heti 1-2 nap is nulla.

A nulláimat úgy értsd, hogy versenyzéshez, hobbi versenyzéshez.


"nagyjából 100-120 perc alatt szoktam megtenni"

Síkon? Hegyen? Folyamatos tekeréssel vagy városon át?

Ha igazi outizásról beszélünk, tehát tényleg 45 km-t tudsz 90%-ban folyamatosan tekerni, akkor ez a tempó kevés. Viszont innen nagyon látványosan lehet fejlődni, ha odateszed magad!

Bp-en belül örülök, ha kijön a 23-as átlag. Ehhez ahol lehet, 30-cal kell haladni.


"úgy, hogy nem fáradok ki."

Ez egy megfoghatatlan dolog. Nem akarok edzéselméleti kiselőadást tartani, de lehet, hogy ha csak egy kicsivel gyorsabban mennél, mert elfáradnál. Ha ettől a tingli-tangli tempótól nem fáradsz el, az nem azt jelenti, hogy sokkal gyorsabb is tudnál lenni. Miért is tudnál gyorsabb lenni, ha nem szoktál úgy menni?


Profi versenyző már nem leszel. De hobbi szinten nagyon jókat versenyezhetsz.

2021. jún. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A sportolást szerintem MINDIG érdemes elkezdeni, akárhány éves is az ember! Ha elkezded, tetszik és kitartóan csinálod, fejlődsz, akkor néhány amatőr versenyre is eljuthatsz. De ha csak hétvégente tekernél egy jót a szabadban, az is szuper dolog, sokkal egészségesebb mint otthon chipszet zabálni a TV előtt, amit oly sok honfitársunk csinál sport helyett.
2021. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de miért beszél mindenki a versenyzésről? Sehol nem látom, hogy a kérdező említette volna.

Én 43 évesen ültem először országútin, most 47 vagyok, minden hétvégén tekerek, 70-80 km az átlag, dombos terepen, de szoktunk 160 kmt (100 mérföldet) is menni.

Mindig érdemes elkezdeni, s nem kell feltétlenül versenyzésre gondolni.

2023. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!