Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen xc biciklit vegyek?

Milyen xc biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem eljött az ideje, hogy lecseréljem régi bicómat.

Egy XC bicikli lenne számomra ideális, csak nem tudom milyet vegyek. A pénz amit rá akarok szánni 150k-350k, de ha szerintetek ennyiért nem éri meg akkor jöhetnek drágábbak is.



2021. júl. 14. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit hajtasz most?
2021. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:

A 350K egy szabad szemmel is jól látható keret.

Persze felszereltségben lehet választani olyanokat, amik felnyomják az árat a duplájára, vagy fölé is, de neked kell tudnod, hogy ezekre szükséged van-e.

2021. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban XC-t szeretnél, akkor a felső árkorlát nagyjából a belépő árkategória. A legolcsóbb decathlonos XC monti is 320k. Márkásakat inkább 400k felett néznék: Orbea Alma H20, Giant XTC SLR, Kellys Gate 30. Ezek is el vannak azért spórolva itt-ott, pl. fékek, kerekek, de legalább jól fejleszthetők, ha szükségét érzed.
2021. júl. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pár információ még: Hidraulikus fék legyen rajta, 80-100mm-es rugóút elég, de ha nagyobb az sem gond. Az, hogy elől egysebességű vagy 3 nem igazán számít, mindkettőt használtam már. A felni ne valami 3000 forintos hülyeség legyen mert még szeretnék élni. A külső gumi nem számít milyen, max ha valami gagyi márka akkor lecserélem. Értelem szerűen nem egy downhill pályán használnám a bicót, de azért egy lejtős erdei úton ne essen darabokra alattam.
2021. júl. 15. 12:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha viszont valami más típusú bringát ajánlanátok nekem azt is leírhatjátok,de ahogy én elnéztem ez lenne a leg megfelelőbb.
2021. júl. 15. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:

100-110 milit mam már minden mozog. Nyilván nem fogsz egy 350e-es bringába csúcs villát kapni, mert az elvinni az árának a felét.

Én onnan közelíteném meg, hogy könnyű és tubeless kerekei legyenek. És innentől nagyon is számít a felni és a külső.


3x rendszerrel már gyakorlatilag csak 26-os bringák vannak.

A jó átfogású 1x pedig egy másik árkategória.

2x-et keresnék.

2021. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még, de 350-ért kapsz Orbea Alma H30 2021-et újonnan.
2022. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!