Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire használható a sima...

Mennyire használható a sima féktárcsa gyantás fékbetéttel?

Figyelt kérdés
Általában kisebb lesz a fékerő? Vagy gyorsabban elkopik a fékbetét? Vagy eleinte fog, majd megszű

2021. júl. 19. 10:16
A kérdező szavazást indított:
Kisebb lesz a fékerő.
Gyorsabban elkopik a fékbetét.
Eleinte fog, majd megszűnik a fékhatás.
Egyéb, leírom kommentben.
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A sima féktárcsához műgyantás (organikus) fékbetét való. Amire te gondolsz, az a fémszemcsés fékbetét, ami csak speciális tárcsával használható. Ha fémszemcsés betétet normál tárcsával használsz, akkor hamarabb elkopik a tárcsa, esetleg karcolódik vetemedik. De fémszemcséshez való féktárcsát használhatsz normál műgyantás betéttel.

[link]

2021. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az esetek 99%-ban jó a gyantás/organikus/resin fékbetét.

És ez nem eszik a féktárcsát. 2-4000 km után elfogy a betét, de a tárcsa szinte végtelen életű.

2021. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nekem az maradt ki hogy a műgyanta és a gyanta nem ugyanaz. Azt hitten csak kifejezésbeli különbség van, nem pedig technológiai, illetve a link is nagyon hasznos. :)

2021. júl. 20. 10:06
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én tettem próbát fémszemcsés betéttel a gyári, gyantáshoz való tárcsán és saját tervezésű, 3 mm-es rugóacélból lézervágott tárcsán is.

Nem hozott észrevehető előny extrát a normál bringázás tartományában, kicsit hangosabb is lett, ami rezgésre utal, az meg csökkenti a fékerőt.

Egyetlen előnyt láttam, erős felmelegedéskor sem csökkent észrevehetően a fékerő. De ez átlagos bringázáskor ritkán jöhet ki, DH, szerpentinezés esetén lehet előny.

Gondolom egy ehhez szinterezett tárcsával lehet jelentős haszna, de olyat még nem próbáltam.

Jobb megmaradni a gyantás betétnél, ha az normálisan karban van tartva, tisztítva, olajtól védve, jó az mindenhova.

2021. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A műgyantás betét nem bírja a hőt, melegedés közben rendeteg gázt fejleszt., tartós és erős fékezéskor ezen a gázpárnán felúszik. Közlekedésbéli használatra tökéletes, viszont ügyességi hegyi sportokra alkalmatlan. Össze-vissza változik a fék karaktere menet közben, vagy el is száll a fékhatás. Vagy hatalmas méretű, és esetleg hűtött (belső hűtésű) tárcsát használsz hogy hűvösebb maradjon, vagy fémes betétet. Előbbi nem eszi a tárcsát, utóbbi igen, de vörösen izzó tárcsával is fog. Tehát fémes betéttel nagyobb teljesítményű féked lehet a tárcsa kopása árán.
2022. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!