Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri korbon mtb venni?

Megéri korbon mtb venni?

Figyelt kérdés
Halotam olyat hogy könyebben törik akor miért csinálnak karbonból mtb amikór azzal a hegyekben mennek és ugratnak meg minden. Akor most megéri beruházni karbon mtb re vagy inkább egy minőségi alumínium vázasra.

2021. aug. 8. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Acélat kell venni..

Mert az legalább nem olyan törékeny

2021. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Karbon sokkal masszivabb mint a fem!!! A szuper autokat es jachtokat sem veletlenul karbonbol csinaljak ... csak a tudatlan hiszi, hogy rossz mert koze sincs hozza!
2021. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Full kinai karbon ami reccsen málik .
2021. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendes minőségi vázakra gondoltam nem a kínaira
2021. aug. 8. 20:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A karbon normál igénybevételre nagyon erős. Ha nem a tervezett irányban éri erő, tehát pl. odavered egy sziklának, túlhúzol egy bilincset, akkor el tud repedni, törni. Ha vigyázol rá, akkor nagyon sokáig megbízható. Az alu normál használatban is el tud fáradni, repedni, szóval az sem biztos, hogy örök élet.

A karbon legnagyobb előnye, hogy könnyű. Ez különösen emelkedőn fontos, illetve azért a bringa kezelhetősége is javul, ha könnyű. Ez egyéni igényektől függ, hogy megéri-e. Ha megteheted, hogy vegyél egy fullos karbont, tedd. Ha belépő karbon vagy fullos alu a kérdés, akkor inkább nem erőltetném a karbont.

2021. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Végre egy rendes válasz köszönöm utolsó akkor inkánn alu mert csak belépőszintúre lenne pénz
2021. aug. 8. 21:12
 7/16 anonim ***** válasza:
Elarulom ... egy elmebeteg vagyok ... foldhoz vagtam mar a full karbon bringam ... megtapostam ... baleseteim is voltak ... szanaszejjel tortem mar magam ... de a bringan meg karcolas is alig van :)
2021. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7: Az tényleg elég beteg. :D De lehet ellenpéldát is mondani. Van akinek az autós tartó megroppantotta a vázat. Idén egy -talán- Canyon országúti kormány tört el versenyen, mert valószínűleg túlhúzták a fékváltókar bilincsét. Persze egyik sem rendeltetésszerű használat. Szereléshez karbonpaszta és nyomatékkulcs kell. Odaverni meg nyilván szerencsétlenül kell, hogy baja legyen. Egy sima eséstől nem törik, mint a ropi.

Viszont azért tanácsoltam, hogy ne vegyen a kérdező belépő karbont, mert lehet, hogy semmi előnyét nem élvezi. Maga a belépő karbonváz eleve nehezebb, mint egy minőségi darab, és lehetséges, hogy kevésbé merev is, vagy épp túlzottan olyan irányban, amerre az nem kívánatos (rosszabb komfort merevfarúnál). Ezen kívül a belépő felszereltség elviheti a teljes súlyt, amit nyer a vázzal, így összességében lehet, hogy egy grammal sem lesz könnyebb a teljes bringa, így ismét értelmét veszti a karbon.

2021. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 viszont köztudott és figyelmeztetnek is hogy a carbonon semmit nem szabad erősen meghúzni mert törhet..Szóval ez annak a hibája aki nagyon meghúzta. Egyébkent ha megteheti anyagilag nyugodtan vehet belépőt.Bár ha komolyabban mountenezik és kezdő akkor sokszor eshet vele és ha rosszul érkezik/csapódik a bicó akkor tényleg törhet.
2021. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Régebb óta mintizom de a mostanit le szeretném cserélni.

Pénz megvan rá csak érdeklődtem hogy megéri e vagy maradjak az alunál

2021. dec. 16. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!