Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó ötlet lehet országútit és...

Jó ötlet lehet országútit és a montit lecserélni egy gravelre?

Figyelt kérdés

Jelenlegi 2 bringám szinte belépő szintű. Montit erdei utakon használom könnyed túrázásra amire épp a gravel való szóval ott előre lépés lenne.

Országútinál mennyivel esne vissza a teljesítmény? Jelenleg 100km-en 26-30-as átlagot tudok menni,viszont szeretnék egy komolyabb bringát és ekkor jött gravel ötlet, hogy akkor a kettő helyett lenne egy magasabb felszereltségű,nagyobb árkategóriájú. Viszont 70-30%-ban aszfalton lenne használva, így tartok tőle, hogy felesleges számomra a gravel.


2021. aug. 26. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Van a GCN-en road vs gravel, nézd meg!

Talán érdemes két kerékszettet tartanod.

Gravellel nincs meg az a szabadságod, mint egy igazi montival.

Én a 26-os régebbi montimat használom gravelnek: Ha sokat megyek aszfalton, de lesz terep is, akkor azzal megyek. Ha csak aszfalt, akkor outi. Ha igazi terep, akkor 29-es.


A gravel vs outi különbség többnyire a kerekekből (külsők) jön.

Ha belébő szint helyett egy jobb bringát veszel, akkor lehet, hogy az elméletben lassabb lesz a gyorsabb. (Ha az acél outit helyett veszel egy alu vagy karbon gravelt, ami még 2 kg-mal könnyebb is, akkor gyorsabb leszel.)

Pilis-tető alatt szerpentinen le- és felfelé is elvérzel a gravellel.

2021. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából nem tartom magam igazi montisnak, ritkán engedem nagy sebességel a lejtőkön. Olyan helyekent gondolom ahol az erdei járművek közlekednek bőven megfelel gravelnek.

26x2.1-es kerekekkel nem volt még kellemetlen élményem.

Alu outim van karbon villával, nem mondanám nehéznek. Talán nem lennék annyira lassú gravellel, ha apró mintás gumit találnék rá.


Gravelt mindenképp karbont szeretnék, hogy csökkenjen a különbség, de még osztok szorzok mi lenne a legmegfelelőbb.

2021. aug. 27. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem otthon van jelenleg 27 kerékpárom, ennél csak több lesz asszonykám örömére :D

Az a helyzet, egy darabig én is csináltam ezt, hogy volt országútim, kitaláltam, hogy le akarok menni az aszfaltról, akkor eladtam az outit, vettem montit... akkor kitaláltam, hogy sebességet akarok, kéne egy országúti, de enyhe terep is jólenne, akkor lecseréltem a montit egy cyclo crossra... de utólag mindig minden bringa cserémet rohadtul megbántam, és mindig volt valamilyen felhasználási forma, amire nem volt ideális ami épen volt.

Uh nagynehezen vettem egy rendes outit és egy középkategóriás montit, ez kielégíti minden igényemet, utána jött a retro bringa imádatom, azóta gyűjtöm a muzeális bringákat, jelenleg ott tartok, hogy már terepre is 80es évek merevvázas canti fékes trekk-emmel járok

2021. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:

A gravel az olyan mindenre jó öszvér, legalábbis annak mondják, de igazából mindenre közepes, cserébe indokolatlanul magasan kezdődik a belépő szintűek árazása is. A gumik nagyjából egy cross-trekking színvonalát ütik meg, hasonló szélességűek(42-45/622), viszont merev villájuk van, geometria outira hajaz és igazából a kos-kormányt sem tartom a legnagyszerűbb ötletnek igazi hegyi ösvényeken. Nézd meg ezt a videót, láthatod kb mire jó: Laza talajú, köves hegyi ösvényekre, de a gyökerek meg ilyesmi már kifognak rajta, az igazi hardcore monti terep meg végképp, ott már 3 perces lemaradásban van egy XC bringához viszonyítva:

https://www.youtube.com/watch?v=PvYFzKjdGmU

2021. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!