Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárápolási javasla...

Milyen kerékpárápolási javaslatok vannak?

Figyelt kérdés

Nyilván neten van egy rakat leírás, de nem tudok kiigazodni rajtuk. Igazándiból csak örülnék pár írásnak, hogy ki hogyan javasolja karbantartani a drótszamarat.


Köszönöm!


Illetve pár konkrét kérdés:

Megéri külön láncolajat venni száraz idő(nyárra) és nedves idő(télre)?

Lánctisztításhoz mi kell?


Valahol belementem valami tüskés genyába. Nyilván mindezt azután, hogy amúgy pont kellett cserélnem, mert leeresztett, szelepgond lehet, cseréltem új belsőt. Ez milyen növény, aminek ilyen tüskéje van? meg akarom találni, és ki akarom irtani.

[link]

[link]


(ahogy kerestem biciklidefektezős növényre, aszerint a királydinnye, amiről sok az írás. Ez lehet esetleg?)


Váltókarom használhatatlanná vált. Láttam neten videókat, hogy tulajdonképpen nincs gond, csak beleszáradt az olaj. Valamiért WD40-nel vacakolnak (a tisztítás részt, nem a kenést), de ide is igazándiból a lánctisztító, és utána a láncolaj mehet, nem?


Illetve mosáson nem tudok kiigazodni. Van, aki lazán magasnyomásúval levereti, van, aki meg túlóvatoskodjam leszedi a láncot, stb. Akkor mi az igazság?


Köszönöm a véleményeket!


2021. szept. 15. 23:12
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%

A lánctisztítást én Brigéciollal oldom meg. Van lánctisztító készülékem, abba töltöm bele. Levisz minden retket.

[link]

Vannak még lánctisztító sprayk, azok is jók, és valóban le is lehet szedni a láncot, ez a bringásoknál, mondhatni, vallási kérdés 😁 Nekem a fenti módszer bevált.

Általában olajozó sprayt használok a láncra, őszintén szólva én nem érzek sok különbséget az ilyen-olyan olajok közt, szóval ami jön. Csak arra figyelek, hogy ne keverjem őket.

A képeket nem tudom megnyitni, de a királydinnye annyira jellegzetes, hogy nem lehet eltéveszteni.

Én a magam részéről használom a magasnyomásút (autómosó), a teljes bringára, a láncra is. Ha ésszel csinálod, nem okoz kárt, de tapasztalatom szerint a láncot nehéz vele tisztára mosni, a Brigéciol jobb.

A váltókarra nem írok semmit, nekem sosem volt vele gondom.

2021. szept. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
100%

A képeket nem lehet megnyitni, de a királydinnye a bringások mumusa.

Fertőzött részeken akár 10-20 db-ot is össze tudsz szedni. Ha nem állsz meg azonnal és nem szedegeted ki, akkor a látható rész letörik, ami meg a gumiban maradt, az lassan, de biztosan elkezdi bedolgozni magát a belsőig.


Amikor nekiállsz defektet javítani, akkor végig kell simogatni belülről is az abroncsot és mindet kiszedni, mert he egy is marad, nem csináltál semmit.

2021. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ohh, korábban mindig így raktam be a képeket, és még ellenőriztem is privát ablakban, hogy biztos jól nyitja majd meg... ooo. Na mindegy. Megpróbálom újra:

[link]

[link]


Most végignéztem az útvonalamat, de nem találtam meg a fertőzött részt. Egy szúrós növény van csak, gesztenye, de annak meg nem ilyen a színe (elhalt-elszáradt-lehullott termések sötétbarnák, egészségesek pedig zöldek). Királydinnyés képek jobban hasonlítanak. Nameg az, hogy tényleg tele van a kerék. Az első is, csak abban dolgozott a folyadék, meg bele volt ragadva.


Korábban átnéztem a külsőt tüzetesen. Azóta hajthattam bele valahol ezek szerint. És nagyon sok beletörött tényleg. Hát elbíbelődök vele... ráadásul ez egy világos belsejű külső, semmit nem szúrni ki szemre. Hát kétszer áttapogattam, de még átmegyek rajta egyszer legalább. Jó alattomos... nem volt dolgom vele eddig még. Nem is ismertem. Nem hiányzot... 😅

2021. szept. 16. 09:46
 4/6 TR75 ***** válasza:
100%
Tényleg királydinnye 😒
2021. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hypno ***** válasza:
100%

#3


Ez a kis szenya olyan mint a jancsiszög. Bárhogy hullik le, egy tüske mindíg felfelé áll.


Én egy fertőzött részt tudok. Újpesten a Fóti úti MOL kútnál (vagy Tarzan park). Ha teheetem elkerülöm. Ha nem, akkor meg fülelek, mert amikor elkap akkor olyan hangja van, mint amikor a kutya körme kocog a betonon.

2021. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Királydinnye. Általában a napos területeket szeretik. Ha áttekertél füves területen a városban, akkor ott kaptad.

legalább annyira kellene írtani, mint a parlagfüvet. Több helyen van királydinnyés terület.


Lánc:

Patentszemes, ezért könnyen leszedhető. Ha olajos, akkor Brigéciol, ha waxos, akkor is át kell mosni időnként valami zsíroldóval, forró vízben.


Váltókar:

99%, hogy csak be kell fújni valamilyen zsíroldót. De érdmes az egész váltást tisztítani, kellni.

2021. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!