Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizni, vagy rollerezni...

Biciklizni, vagy rollerezni szeretsz jobban? Ha rollerezni, akkor hagyományossal, vagy elektromossal?

Figyelt kérdés

2021. okt. 12. 12:16
A kérdező szavazást indított:
Biciklizni.
Rollerezni, hagyományossal.
Rollerezni, elektromossal.
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Bringázni, nekem valahogy nagyon instabil a roller, még az elektromossal sem merek kézzel irányt jelezni, mert félek, hogy perec lesz a vége, bringán természetesen gond nélkül.
2021. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bicikli > Roller > e-roller
2021. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagykerekű (30 cm), felfújható gumis deszkaroller (lábbal hajtós). Mert a közúti forgalomba még nem mernék kimenni, a lábbal hajtós rollerrel pedig szabad bárhol a járdán mennem (szemben a biciklivel vagyaz e-rollerrel).


Ami a bicikli mellett szólna, az a rázás hiánya meg a kisebb kátyúk jobb tűrése, így az elbírt városi terepek szélesebb köre. Épp ezért vettem a fenti, viszonylag ,,nagy'' paraméterekkel rollert. Az utcakő meg a kisebb repedések terén a fent írt méretek már elég jó védelmet adnak. Az ennél nagyobb, tehát már a centisnél nagyobb kátyúkra már figyelnem kell, mert még a nagykerekű roller sem ér fel a biciklivel, de azért az normál utcakövek, csatornafedelek, aszfaltozási választékok okozta rázást már elnyeli a 30cm-s kerék is, a levegős tömlő és a hajlékony deszka mellett. Szóval a városi terepek döntő többségére már ez is elég, bár kétségtelenül emelt fgyelem kell.


Kb. 35 kilométer volt a leghosszabb utam egybm sportolás miatten, Budapesten széltében két külváros közt oda-vissza.


De bevallom, nem sportolás miatt használok rollert, sima szükségszerűségből vettem a járvány miatt.

2021. okt. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csakis bicikli.

Siksagon országúti, de dobos, hegyes videken e-bikevel mennek, multkor kiprobaltam, nagyon elveztem

2021. okt. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én jobban szerem az e-rollert, mert Pesten nincs hol tárolni a bicajt, ezt meg csak betehetem a kis nappaliba is és semmi vizet nem zavar. Továbbá sokkal kevesebb karbantartást igényel, ami nálam szintén nagy előny. (nem tudok kis műhelyt tartani, de egy szerszámosládám van, ami a rollerhez pont elég)


10 évig használtam BKV-t és egyszerűen meguntam, mert valahogy mindig kifogtam a lepusztulásokat. A régi 30-40 perc helyett most 15-20 perc az utam munkába. Napi 30-40 perc időmegtakarítás szerintem nagyon jó és még ingyen is tölthetem az irodában az asztal alatt, mert annyira kompakt.

2021. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!