Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes hosszanti szálas...

Érdemes hosszanti szálas fékbowdenházat venni?

Figyelt kérdés

[link]

Ez parasztvakítás, vagy van gyakorlati haszna?

Úgy nem szeretnék járni mint ami ezen az oldalon a legfölső kép mutat.. :)

[link]



2021. okt. 19. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Éveken évtizedeken át keményen hajtott lestrapált vagy esőben kint hagyott elhanyagolt gépeknel van ez . Inkább a váltóé hullik így szét , egy ilyet újitottam fel 15 eves Magellan Polarist .
2021. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én évtizedek óta a fékekhez is hosszanti szálas váltó-bowdenházat használok.

Váltóbowdennel.


A mai országúti két forgáspontos patkókon és a v-fékeken is kisebb a bowdenre ható húzóerő, mint a régi, hagyományos patkókon és cantilever MTB fékeken.

Plusz a rendesen karbantartott fékelemek, bowden, a fék ellenrugói sem fejtenek ki már akkora legyőzendő erőt, hogy a linkelt rémképen látható bowdenház-szétnyílás megtörténjen.


Illetve, volt már, hogy találkoztam nem Shimano SP, hanem valami noname bowdenházzal, amin a külső műanyag héj már újonnan is repedt.

Na AZ tud ilyet.


Ezt a bowdenházat féken használva az előny, hogy teljesen kiveszi a fékezésedből azt a hülye gumis-taknyolódó érzést, ami főleg a hátsó, hosszú bowdenházas féknél szokott jelentkezni és főleg a normál, spirális bowdenház hosszirányú összenyomódása okozza.


A fékezés-érzés kicsit hasonlóvá válik a hidrós fékéhez, azzal, hogy nem a kar behúzási szöge, hanem a rá kifejtett erő fogja meghatározni a fékerődet. Én speciel szeretem így, hogy érezni, ahogy a betét koppan a felnin és teszi a dolgát.


A hátránya, hogy ez a bowdenház hajlításra merevebb, kicsit fogja a kormányfordítást, tehát elengedett kormányos tekerésnél okozhat kellemetlen meglepetést.


A linkelt cikkben látható alu elemes bowdenház egyébként tényleg állati jó, jól is néz ki, megvan a hosszanti szálas hosszirányú merevségi előnye és nincs benne az oldalhajtási merevség, ami a hátrány lenne.

Rohadt jó.

Csak rohadt drága.

Még Kínából is.

Ez méterár:

[link]

2021. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi Wad a hasznosakat! :-)
2021. okt. 20. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!