Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidros tárcsaféket érdemes...

Hidros tárcsaféket érdemes mechanikusra cserélni?

Figyelt kérdés

Nem hiszem,hogy lényeges különbség volna fékhatásban.

De a tárcámban lényeges különbség volna.



2021. okt. 20. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért cserélnéd le, ha már egyszer megvan?

Nem csak fékhatásban van különbség, hanem a sokkal lényegesebb nyomáspontban és a fékkarra kifejtett erőben, időtállóságban is.

A hidraulikus zárt rendszer, finoman adagolható, kényelmes, pontos, olyan mintha ott sem lenne, nincs vele probléma (ha minőségi darab),

míg a mechanikus egy bovdenházban csúszó bovdennel húzza a dugattyúkat, ami egy idő után elkopik, kinyúlik, elkoszolódik, meglazul, és nem olyan kiszámítható, finom működésű, mint a hidraulikus.

2021. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minőség is elxarodhat. Ismerős elixir 5 első karja markolatig húzható némi "pumpálás" után összeszedi magát de ilyen mutatványhoz drága volt. Kihagynám.
2021. okt. 20. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Az Elixir inkább alsó kategória, illetve tudomásom szerint majdnem 10 éves termék. Én is láttam már belőle olyat ami összefosta magát, de már az is több tulajdonostól származó, bizonytalan előéletű fék volt...

Én a Shimano Zee, Saint, XT fékeket ajánlanám. Ezek régen is jók voltak, és most is azok. Igaz, drágábbak is.

2021. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem,hogy lényeges különbség volna fékhatásban."

aha... hát pedig van!

Nekem van mindkettő, hidd el nem akarod a mechanikust. Beállítani meg főleg nem.

2021. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Vféket cantit komoly mechanikusra , jó hidrásat még jobbra .
2021. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2!


Ha elfekteted, fejre állítod a karnál lévő tartály tetjében lévő levegő bekerül a rendszerbe. Párszor be kell húzni a kart és minden rendben.

2021. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
le kell légteleníteni! júzer error nem fék error! :D
2021. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!