Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet tárcsaféket szerelni...

Lehet tárcsaféket szerelni biciklire?

Figyelt kérdés
Sziasztok nemrég vettem egy btwin riverside 100-as trekking kerékpárt és nemtudom hogy lehet e rá tárcsaféket felszerelni és ha igen akkor szerelő fel rakja e és hogy kb mennyibe kerülne összesen?

2021. nov. 16. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a bringán nincsenek tárcsakék rögzítésére szolgáló szemek sem a vázon, sem a villán.


A féknyergek és fékkarok mellett még féktárcsákat és tárcsafékes agyakat is kellene venned, valamint át kellen fűzetni a kerekeidet.

Alivio alkarészekkel (tehát olcsó hidraulikus) számolva a két fék (kar + nyereg), a két féktárcsa, a két agy és két kerékfűzés munkadíja már több pénz, mint amennyibe a bringád került.

2021. nov. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Iszonyat meló lenne , preciz mérésekkel , kutakodásokkal . Átvarialas sok holminak , hegesztes adapter felhelyezés . Aztán milyen minőségben lenne eredménye kérdéses de nem kizárt a siker . Meg pénzben is extra költség utolag . Vféken tudsz jobbá tenni .Lejár a garancia vagass le a héjastól a fékhuzalokból 7-7 cm. Jobban gyorsabban reagál .
2021. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan rossz a helyzet mint ahogy 2es írja. Lehet kapni vagyis lehetett kapni adaptereket viszonylag olcsón. Bár szerintem egy nem tárcsafékesre tervezett váz hamar szomorú lenne tőle,pláne,hogy a riverside 100 bőven nem az a kategoria ahol bármiféle létjogosultsága lenne a tárcsaféknek.


1szó mint 100 pénzkidobás volna.


A fék hatásfokán tudsz javitani.

2021. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3@ Nekem az , nincs műszaki érzekem sem eszközeim , meg haver aki elbibelődne a nyomorommal .Szakik egy vagyont elkérnének érte . A hegesztések leégetik a festéket . A váz egy jobb mechanikust tárcsás kibirna ha pluszba betett rugósvilla is az lenne ...
2021. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most őszintén mink fejleszteni egy ilyen színtű bringát, a ráköltőtt összegből vehetnél egy jobb bringát.


Az adapterekkel sem kell bibelödni,nem kell hegeszteni,meg villát cserélni ami nem annyiból áll hogy veszel egy masikat beteszed és kész.

És szaki sem kell aki amugy látva,hogy lövésed sincs:hogy mi a szitu egy vagyont legombol rólad.

2021. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es! Nem mondta a pszichiátered hogy ne igyál a gyógyszerre amit szedet veled? Attól írsz ilyeneket :D


Amit kell venni a cseréhez:

- váz

- első villa

- 2 agy

- küllők+küllőanyák

- 2 váltóbowden+vég

- tárcsás fékszett

- ha hidraulikus tárcsát szeretnél akkor új váltókarok. Ha mechanikust, akkor talán jó a mostani.


A nyereg, a gumik, a felnik és a kormány, hajtás maradna meg a mostani bicikliből.

Vagyis gazdaságilag nem éri meg foglalkozni a kérdéssel ennél a kerékpárnál.

2021. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6os Van biztosan saját tapasztalatod milyen az a medicina . Előbb lassan olvasd el amit irtam , aztán értelmezd . Ott van mi vonatkozik az anyagiakra .
2021. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A küllőanyákat nem kell cserélni. És a váltó bovdent sem.
2021. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A küllőanyákat nem kell cserélni."

Jó neked ha nem találkoztál még összerohadt, lesarkazott anyával... Ilyenkor egyszerűbb elcsípni a küllőt.

"És a váltó bovdent sem."

Látom nem érted... az egész telibevert biciklit át kell szerelni egy másik vázra. Innentől kezdve nincs értelme a régi bowdennel szórakozni. De biztosan ezt is sokkal jobban tudod, mert gyakorlottabb vagy a szerelésben.

2021. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem rég vette a lovat,szerintem még nincsenek szétbarmolva a küllő anyák.

Ez egy nagy váz,ráadásul túra.azaz hosszú,magas. Szerintem az eredeti bovden is elég hosszú. Azaz nem kell cserélni.

2021. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!