Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gyereknek (6 éves) bmx vagy mtb?

Gyereknek (6 éves) bmx vagy mtb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Direkt nem a gyereknevelős téma érdekel, inkább bringások válaszát várom.

Van egy kisfiam, 6 éves, kinőtte a 16os bicaját. Ő az a fajta biciklis, aki 2 évesen simára faralta a futóbicikli kerekét, az ovi tárolójába csúsztatott hátsó kerékkel kanyarodik be. Szóval ilyen vagányabb fajta (ezen a téren).

Most nem tudom, mit vegyek neki. Szoktunk menni hosszabb túrákra is (20 km felett, 30 alatt), sík terep, ezt a 16os bicajjal is végigtolja. De mivel az új mtb is 20 colos lenne, igazából a kerékméreten ő nem vesztene semmit, ha bmxet kap.

Arra gondoltam, hogy veszek neki egy bmxet, hadd tomboljon kedvére. Ezzel szerintetek egy ilyen "hosszabb" túrán kiszúrok vele?



2022. jan. 2. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyhatom ki a jó szándékú trollkodást: Most már megtanulhat fékezni!

De tényleg. Ha csúszik a hátsó kerék, akkor nem jól csinálja. (De én is voltam gyerek.)


A BMX nem haladásra van kitalálva. Az a magas kormány hamar fárasztó lesz. Általában 1 fékkar van rajtuk és váltó nélküliek.

Nem a kerékméreten veszítene, hanem a többi dolgon.

Értem, hogy síkon mentek, de a kis emelkdedők egy felnőttnek fel sem tűnnek. Ott jól jön a váltó. És akkor sem lesz gond, ha elmennétek máshová is. Szélben is vissza lehet váltani egyet.

2022. jan. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű.

Ha azt akarod, hogy "vagánykodjon" és tomboljon, akkor BMX - már ha ez valakinek "vagány".


Ha pedig azt akarod, hogy hosszútávon egészségesebben tekerjen egy minőségi biciklin, akkor nyilván MTB. Ahogy a nevéből is ered : Mountainbike, városra de főleg túrára alkalmas, millió váltóval és rendes fékkel.


Preferencia kérdése, de abban semmi vagány nincs, hogy betolatok a biciklivel a tárolóba. Attól sokkal menőbb lesz, ha megtanul fékezni és vigyáz magára.

2022. jan. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerdezd meg a gyereket, hogy melyiket szeretne jobban :)
2022. jan. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen, ezért írtam ki a kérdést, jó dolgokat írtatok, én ilyesmire nem gondoltam.

Az, hogy faralgat, próbálkozik ezzel-azzal, engem nem zavar, élvezi, ügyesedik, nem a zebrán meg a bicikliúton nyomja a hülyeséget, tud fékezni. :)

Utolsó válaszolónak: 6 éves, ilyen ügyben nem lehet rábízni, hogy döntsön. Egyébként bmxet mutogatott, hogy olyan kéne, pont ezért bizonytalanodtam el.

2022. jan. 2. 09:05
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ne a dontesd bizd ra, hanem csak azt kerdezd meg, hogy melyiket szeretne jobban. Ennyi :)


Amugy ... te is tudod ... par ev mulva ujra fogsz egy uj bringat venni, szoval nagyon nem tudsz melle nyulni :)


De akkor nezzuk a realitast. BMX-rol leer a laba a gyereknek - ilyen szempontbol biztonsagosabb egy 6 evesnek.


8 evesen meg majd veszel egy montit :)

2022. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Valoszinu, hogy nem fog a gyermeked a hegyen az erdoben a fak gyokerei kozott ugratni ... szoval a parkban bringazas anyuval BMX-el idealisan optimalis :DDD
2022. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hypno ***** válasza:
100%

A gyerek most van abban a korban, amikor olyan kell neki is, mint a többi hasonszőrűnek.

Ha a társasága - különösen a falkavezér - bmx-el tolja, akkor neki is arra fog fájni a foga.

2022. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na egyébként 5-ös válaszoló, erre is gondoltam, hogy pár év múlva kap egy nagyobb montit, ez meg megmarad játszósnak.

Egyenlőre ovis, nincs falkavezér, tudom, ez változni fog. A többi srácnak ilyen kis 20as Decathlon montija van, szinte kivétel nélkül. Inkább a parkban bringázás anyuval megy (velem), de néha meg a hosszabb távok (apuval), ez okozott dilemmát. Erdőben ugratásról szó sem lehet! 😀

2022. jan. 2. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen a 10 centi ugratás 3 méteresnek élik meg. :)

Erdőben sem csak arról szólhat a bringázás, hogy ugartunk. Sok helyen nincs is rá lehetőség, nem olyan a terep.

Ha van a közelben valamilyen erdő, hegy, akkor mindenképpen monti. De a 20-30 km-es táv is ezt kívánja.

2022. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is így látom, jobb lesz most az. :)

Köszönöm a válaszaitokat.

2022. jan. 2. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!