Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem lakott kerékpárutakon...

Nem lakott kerékpárutakon szoktak köszönni egymásnak a kerékpárosok?

Figyelt kérdés
Pl. Fertő-tó, Velencei-tó, Tisza-tó
2022. jan. 9. 14:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre,hogy a rendszeresen kerékpározók többsége szokott,aki meg nem jár gyakran az nem nagyon.

Felszerelésből, edzettségből nagyjából lehet látni, ki hová tartozik.

2022. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 L.. István ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, nekem se nagyon szoktak.
2022. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
42%
Akin sisak van, annak intek. Nekem ott kezdődik a kerékpáros. Sajnos nem sokan vannak.
2022. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"Akin sisak van, annak intek. Nekem ott kezdődik a kerékpáros."


Sok német kutatás kiderítette hogy a sisak kontraproduktív, ahol viselik ott többen sérülnek/halnak meg kerékpáros balesetben.

2022. jan. 10. 09:26
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, én bringázáskor befordulok és elvagyok magamban, nem szociális tevékenység, ha rámköszönnek persze visszaköszönök de nincs bennem az a "hú most valami bringás közösség tagja vagyok" érzés.
2022. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%

4: és elolvastad az erről szóló elemzéseket is????


Teljesen hamis a következtetés... Ugyanis azok viselnek sisakot, akik gyorsabban bicajoznak, és az átlagosnál jóval többet is mennek... Tehát eleve nagyobb a baleseti esélyük - sisaktól függetlenül is!!!

2022. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%
Egyetértek: aki nem hord sisakot, az nem kerékpáros, hanem egy két keréken guruló idióta. Az ilyeneket mindenhol a legnagyobb ívben kerülöm, nemcsak bringázás közben, hanem az élet egyéb területein is.
2022. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
20%
#7 merész kijelentés, inkább a te idiótaságodról árulkodik.
2022. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
A második mondatod meg tömény hülyeség egyébként.
2022. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

#4!


Ez a brit tudósok kategória.

Réges-régen én is bukó nélkül kezdtem és olvastam olyanokat, hogy sisakban többet vállal be az ember. De ez hülyeség.

Kezdőként sokkal könnyebb elesni, mint sok évnyi rutinnal.

Sokkal veszélyesebb manapság Budapesten bringaúton közlekedni, mint a Pilisben terepezni. Nyilván nem arra gondolok, aki eddig csak a városban tekert, de ő sem attól fog elesni, hogy bukó van rajta és túlvállalja magát. Hanem tapasztalatlan és óvatosan is hibázni fog. Esetleg túlóvatoskodja.

Budapesten meg könnyen előfordul, hogy éppen megyek el valaki mellett, amikor úgy gondolja, hogy ő most balra fog kanyarodni és már fordul is. Nem a sisakom léte miatt fogunk összeütközni, hanam ezért, mert a másik nem tud közlekedni.


Az a kutatás, amire hivatkozol, erősen koncepciós per szagú. A bukótagadók azt olvasták ki a felmérésből, amit látni akartak.

Egyszer biztosan betonhoz csaptam volna a fejem, ha nincs rajtam sisak és akkor valószínűleg már nem írnék itt.


A kérdésre:

Ahol nagyon sűrű a kerékpáros forgalom, ott nem szoktam köszönni. A kérdésben szereplő bingautakon meg jellemzően olyanok tekernek, akik nem is értik, hogy miért köszönök rájuk.

Ha Szentendrére az új bringaúton megyek ki, ahol szép időben hemzsegnek a bringások (is), ott nem intek senkinek.

2022. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!