Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpározástól lehet...

A kerékpározástól lehet önbizalmat szerezni ?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 13:18
 1/8 anonim válasza:
6%
Az önbizalom egy mérhetetlen kitalált dolog, de a biciklizés mindenképp egészséges
2022. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Mihez képest?

A kerékpározás egészséges sport. Már, ha jó levegőn űzöd.

2022. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem igazán, de ha csoportosan jartak bicajozni, akkor igen, mivel ott tudtok ismerkedni
2022. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
83%
Az önbizalom mindig attól nő, ha valamit sikeresen végigviszel, megcsinálsz, elérsz, de ha félbe hagysz valamit, akkor attól lecsökken. A kerékpározástól lehet, mert sok célt ki lehet vele tűzni, amit el tudsz érni.
2022. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen.

De viszonylag szűk körben.


Attol,hogy 10 perc alatt feltekerek a Jánoshegyre a Szélkálmánról, nem merem elhívni a Bettit randira.

De mindenkit leugatok a parkban,aki nem nyom 30as átlagot emelkedőn felfelé.

2022. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Önmagában ezért kezdeni bele a kerékpározásba szerintem nem érdemes. De a sport, mozgás alapvetően jót tesz a testi és lelki egészségnek is, tehát elképzelhető, hogy elérhető vele valamilyen szintű javulás. Önbizalomnövelésre egyébként jellemzően jobb a testépítés. Egyrészt a nagyobb erő, jobb megjelenés önmagában segíthet, másrészt valószínűleg a tesztoszterontermelésre is jobb hatással van. Bár ez nem tapasztalat, de szerintem küzdősporttal is hasonló, vagy akár jobb hatás érhető el.

Viszont akármilyen úton is indulsz el, ezek a változások időt és kitartást igényelnek. Nem várhatod, hogy két hét sportolás után te légy az alfa hím.

2022. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sport alapvetően arról szól, hogy legyőzzük önmagunkat. Ma még nem tudok feltekerni a kékesre, de edzek, lépésről lépésre haladok és a végén képes leszek rá. És amikor felértem, akkor elégedett leszek önmagammal, mert meg tudtam csinálni, ami nemrég még lehetetlennek tűnt.

De ugyanez igaz lehet a futásra (ma még nem tudok 10km-t lefutni, de dolgozom rajta, hogy képes legyek rá), a súlyemelésre (ma még nem tudom feleelni az X kilós súlyt, de jövőre már röhögve kitolom) stb.

Amikor az ember meghaladja a saját korlátait, akkor nő az önbizalma is és mivel a sportnak vannak szemmel látható eredményei (a brigázástól erősek és formásak lesznek a lábaid, a súlyemeléstől megizmosodsz, a futás kb. az egész testet formálja), ezért van visszacsatolás.

De persze ha valaki súlyos (netán kóros) önbizalomhiányban szenved, azon a sport ÖNMAGÁBAN nem segít, de jó kiegészítője lehet egyéb terápiáknak.

2022. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2022. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!