Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi okozza, hogy a montim...

Chuck dorisz kérdése:

Mi okozza, hogy a montim hátsó váltójának láncvezető konzolja a legnagyobb áttétel közelében kvattyog és ugrál?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Kvattyog?
2022. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kvatty, kvatty, kvatty
2022. márc. 19. 13:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak terhelésnél csinálja, nyilván akkor torzul némiképp a fogaskeréksor, esetleg olyankor rámászik a lánc a láncfelszedő rovátkolásra? Így lefelé kéne állítani?
2022. márc. 19. 13:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát én ebből egy szót sem értek.

A legnagyobb áttétel alatt a legkisebb lánckereket értjük?

A láncfelszedő rovátkolása az mi?

2022. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocs, igaz, a legkisebb áttételre gondoltam, tehát a legnagyobb lánckerék hátul, a legkisebb elől. Ha megnézed a fogaskeréksort, akkor látsz rajta rovátkákat. Azok arra szolgálnak, hogy felfelé váltáskor felkapja a láncot. Amúgy közben kiderült, hogy nincs köze a rovátkáknak a dologhoz, mert a legfelső lánckeréken is csinálja.
2022. márc. 25. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha mégegyszer fogaskeréksort írsz megkereslek és megetetem veled!

A kerékpárokon (általában) lánckerék van!


Két dolog lehetséges az esetedben:

- Vagy a váltó görgő van túl közel a legnagyobb lánckerékhez

- Vagy a váltó határolása nem jó, ezért nem fut pontosan a váltó a lánckerék alatt és emiatt kvattyod a lánc.

Mindkét probléma megoldásához van egy-egy állítócsavar a váltón.

Nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=WwDyEiUlja0

2022. márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem tudtam, hogy vannak tabu kifejezések a kerékpársportban. Kösz, megnézem a videót. Vízszintes eltolódást nem láttam rajta, így inkább a közelség lehet a gond.
2022. márc. 25. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tabu, csak nem úgy hívják! Teljesen más technológia a fogaskerék és a lánckerék.

A csaptelepek amik a mosogatónál meg a kádnál vannak a legtöbb esetben szelepek. Ez is két teljesen külön dolog.

Az asszony sem örülne neki ha Jolánkának szólítanád, miközben meg nem is az a neve.

2022. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor - mondjuk - mi a neve a fogazott ékszíjt hajtó vagy az által hajtott keréknek?
2022. márc. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!