Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme valódi kerékpárt leváltani egy spinning biciklire?

Figyelt kérdés

Azért biciklizek főként, hogy fogyjak,és ha az sikerült, akkor az alacsony tzs%-ot fenntartsam. És amúgy nagyon szeretem, február óta havi 500 km-t megyek, viszont egyre jobban rá kell jönnöm, hogy nem ez a legmegfelelőbb sport, ha fix időpontos edzéseket akarok. Például próbálom azt tartani, hogy minden 2. napon megyek, de néha az időjárás miatt szenvedés, néha a biciklinek van baja, vagy télen az út csúszik stb. stb.

Ezek miatt arra gondoltam, hogy a mostani biciklimet eladnám, és 200 ezer körül vennék valami Spinning biciklit itthonra, meg ez amúgy is sokkal olcsóbb lenne mint egy normális igazi bicikli.

Szerintetek lenne értelme?


2022. máj. 2. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Csak mellé venni

2022. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Negyedannyi élvezet sincs benne, ha otthon tekersz... Hamar meg fogod únni.

2022. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MGéza ***** válasza:
100%

Én is azt mondom hogy inkább spórolj és mellette legyen mintsem helyette. A szélre tekints úgy mint kihívásra, a többinél én is megfontolom hogy megyek vagy sem, de rendszerint az egyébként száraz, nem csúszós hideget megfelelő öltözködéssel kompenzálom. Mindenesetre a bringázás élvezetéről egy monoton mozgás kevéért biztos nem mondanék le.

A legolcsóbb és észszerűbb megoldás talán ha görgőt veszel, valami olcsóbb felnivel és sorral vagy csak gumival. Értelemszerűen szobába nem kell a defektvédelem, tehát olcsón megúszod aránylag. :)

2022. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is görgőt vennék inkább.
2022. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi értelme!

Persze vannak néhányan, akik képesek a szobában is tekeni órákon át, de a többségnek ez szenvedés.

Van görgőm, de ha nem csúszik az út, akkor már kimegyek.

A spinnig gép nekem kifejezetten nem jött be.

Szobában fél órát alig tudok elviselni (sikerült mát 2 órás edzést is lenyonom), szabadban viszont 6-8 óra is elrepül.

2022. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek az #5-tel.


Vettünk görgőt télre, talán az első évben használtam 10x. Hiába tettem be magam elé bicajos videókat, meg zenét, stb. - halálra úntam magam.


Amúgy pedig hétköznap is simán tekerek munka után 2-3 órát. :)

2022. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha fogyás a lényeg, tartsd meg a bringádat mindenképpen, otthonra pedig szerezz egy step pad-ot...

Ha rossz az idő, vagy nincs esély elmenni bringázni, benyomsz egy jó sorozatot és a sztep padon ugri bugrizol, vagy csak fellép, lelép...

Nincs zaj, nem zavarsz senkit, hallod a filmet, és közben elég sok kcalt el lehet égetni. Mindemellett olcsó, és nem kell karbantartani.

2022. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!