Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van olyan mobil program vagy...

Van olyan mobil program vagy alkalmazás ami segíti a tájékozódást az alföldi kék túrán?

Figyelt kérdés

Az alföldi kéken sajnos hiányosak a jelzések ill nem mindig láthatóak és nem egyértelműek.

Láttam egy videót ahol egy srác egy GPS-re töltötte le egy fájlt ami segítette a tájékozódásban.

Csipogót amikor rossz irányba indult.

Én is ilyesmit keresnék első sorban mobilra mivel nincs GPs-em.



2022. máj. 4. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan appot és gps-t én még nem láttam ami akakor nyivákol amikor rossz felé fordulsz.

Van sok app telefonra amire fel lehet tölteni a turistautak.hu térképét, vagy az openstreetmap térképet és ezeken van turistaut térkép is, vagy lehet rá trecket tenni amit csak követni kell.

OSMAndmaps, Maps.me, Gurumaps, Természetjáró, Geoládák, Cartograph 3, Locus.

De rengeteg app van amik mapsforge alapú térképeket tudnak kezelni. Ebben a formátumban a tuhu-t és az osm-et is le lehet tölteni és full offline használni.

Asztali gépre ajánlom a Garmin Basecamp programot. Ingyenes és tök jól meg lehet vele tervezni az útvonalat, elmented gpx, vagy kml formátumban és mehet akármelyik appba, vagy gps készülékre és lehet követni.

Ha a google mymapsba töltöd fel, akkor telefonon a google maps appban is meg lehet nézni a nyomvonalat.

2022. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
OsmAnd-nak van navigációja, de úgy rémlik, az fizetős (10000/év vagy hasonló).
2022. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha alulra görgetsz ott vannak a kéktúra térképek és a linkek a .gpx formátumú fájlokhoz. Play áruházból letöltesz egy gpx viewer alkalmazást vagy egy GPS appot amibe lehet importálni gpx fájlt, és már navigálhatsz is.


[link]

2022. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2022. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Humap-ot szoktam használni,beval kéktúrán de nem csipog de offline is működik.
2022. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Osmand ingyenesen is használható (a fizetős rész extrákat ad csak. a szintvonalas kiegészítőre azért sztem megéri rászánni azt a pár €/$-t. jó, az alföldön nem sok szintvonal van). Az alap vektoros térképet letöltve offline is lehet használni, és a turistautakat is tartalmazza (bár eléggé el van rejtve a bekapcsolása, hogy a megfelelő színekben pompázzanak). Évek óta használom, most az Alföldi kékhez is, bevált.
2022. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!