Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Zefal Defektjavító Spray...

Zefal Defektjavító Spray Tömítőfolyadék? Ezzel bármilyen moderáltabb defekt ellen bevédhetem magam?

Figyelt kérdés
Durrdefekt, nagy felületű vágásos defekt ellen nem, de a szokásos futófelületű szúrásos defektek ellen teljesen jó?
2022. máj. 11. 10:38
 1/8 TR75 ***** válasza:
Igen.
2022. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A defektjavító spray nem védelemre való, hanem javításra való, ahogy a nevében is benne van. Vannak defektvédelemre való tömítőfolyadékok, amik valóban védenek, és csak lyukadás esetén, a lyuknál szilárdulnak meg. Ezek észrevétlenül, azonnal tömítik a szúrt defektet.
2022. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A defektjavító spray nem védelemre való, hanem javításra való,"


engem az érdekel, ha én eltekerek 50-60-80 km-re, és ott kapok egy királydinnyét, akkor ez a spray elég-e arra hogy hazacsorogjak vele?

és akkor már otthon lehet belsőt cserélni...


ez a kérdés.

2022. máj. 12. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak ezzel nem bevéded magad, hanem javítasz. A védelem olcsóbb és kényelmesebb. A defektvédő folyadék esetén észre sem veszed a defektet, és nem is kell belsőt cserélni pár évig.
2022. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TR75 ***** válasza:

Szerintem a királydinnye necces, mert esélyes, hogy egyszerre több lyukat csinál, akár olyat, mint a rosta.

Amúgy, ha defektjavító spray-t használsz, és az eltömi a lyukat, jó eséllyel nem kell "csorognod", mert elég keményre fújja a belsőt rendes tekeréshez is. Tapasztalatom szerint tényleg csak a futófelületen működik, ha kicsit is oldalt van a lyuk, akkor már nem (vagy legfeljebb csak javít a helyzeten, de nem oldja meg). Elvileg egy-egy lyukat véglegesen is képes tömíteni (szóval akár hónapokig is használni lehet azt a belsőt).

Ha nem (vagy csak kevéssé) számít a bicó tömege, érdemes megpróbálnod a Tannus Armourt. Két éve használom, sima, defektvédelem nélküli külsővel, mindenféle földutakon is, egyetlen szúrt vagy vágott defektem sem volt azóta (felütéses ellen is véd). Jó cucc, nem olcsó, de megérte az árát. Kicsit macerásabb a külső-belső cseréje, de cserében nyugodtabban tekerek (persze azért a hátizsákban ott a defektspray is, meg a pumpa, biztos, ami tuti :-D ).

2022. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"defektvédő folyadék esetén észre sem veszed a defektet, "


Aha persze. Feltöltött belsővel jártam úgy hogy defekt minden szarrá volt áztatva a zöld trutyival de azért leengedett a gumi, és fel se lehetett fújni mert 1 perc alatt újra lapos volt.

2022. máj. 16. 08:21
 7/8 A kérdező kommentje:

" és nem is kell belsőt cserélni pár évig."


Ja és ez azért is fals, mert a defektvédő folyadék hatásosságát maga a gyártó is 6-9 hónapban szabja meg, vagyis egy több éve feltöltött belsőben a folyadék megszűnik létezni kiszárad összeáll zselé lesz belőle-csak holtsúly.

2022. máj. 16. 08:26
 8/8 anonim ***** válasza:
A zöld trutyiról már sokan mondták ezt. Valószínűleg gagyi termék. Continental folyadékkal soha nem volt defektem.
2022. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!