Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking kerékpár?

Baltaarcúu kérdése:

Trekking kerékpár?

Figyelt kérdés
Fontos szempont nekem hogy könnyű legyen,és teleszkópos.Milyen márkák között nézelődjek?Sok oldalon nem írják ki a súlyt. Alu váz mindenképp könnyebb?

2022. máj. 17. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

KTM, Merida, Kellys...


A felszereltséget nézd, pl. hogy mennyire jó minőségű a Váltószett.


Itt a Shimano váltók rangsora:

[link]


Acera-tól fölfelé már kezd jó lenni. :)

2022. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az alu vázzal elég sok súlyt meg lehet spórolni. De ha acél vázas is szóba jön, akkor a belépő kategóriát nézed, ahol az aluk sem túl könnyűek még.

A legkönnyebb általam ismert, de nem túl elszállt árú (cross) trekking a Decathlon Riverside 920 290000 Ft-ért. Valamiért már nem írják ki súlyát a weboldalon, de ez elvileg alig több, mint 12 kg.

Ha elérhető lenne, akkor a CTM Stark 3.0 lenne még elég jó ár/érték arányban. 13,3 kg, kb. 340000 Ft.

Más márkák ebben az árban gyakran 14 kg és felette vannak.

A váz súlyát sajnos nem szokták megadni. A nehezebb komponensek kategóriájából lehet még valamennyire következtetni. Pl. egy Deore integrált hajtómű jelentősen könnyebb lehet, mint egy négyszögtengelyes, ahogy egy levegős teleszkóppal is megspórolható párszáz gramm a spirálrugós típusokhoz képest.

Vásárlás után tudsz még a bringa tömegén faragni, gördülési ellenállásán csökkenteni:

- Aliexpressen, ebayen viszonylag olcsón lehet karbon komponenseket kapni. Én mondjuk kormányt és kormányszárat a balesetveszély miatt nem mertem venni, de egy nyeregcsövet bevállaltam, és nincs vele gond.

- Ha a gyári nyereg nem kényelmes, az új kiválasztásnál figyelembe lehet venni a nyereg tömegét is, de persze a kényelem a legfontosabb. Sajnos általában a könnyebb itt is drágább.

- A gyári gumik általában olcsó, nehéz, drótperemes darabok. Egy hajtogatható, könnyű szerkezetű gumi, könnyített belső akár közel egy kg-ot is jelenthet, ráadásul forgó tömeg, ami még fontosabb. Ezen kívül ezzel a gördülési ellenállásod is csökken. A defektvédelem miatt érdemes lehet a spórolásból 150 g körül beáldozni, és defektgátló folyadékkal tölteni a belsőket.

2022. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen célra szeretnéd használni, hogy ennyire fontos a súly?
2022. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

" Alu váz mindenképp könnyebb? "

Nem sokkal, talán 2-3 kg-al, ez egy sportcélú versenybringán számít, trekkingen szerintem túl sokat nem. Nekem városi van, ha emelni, cipelni kell, nem igazán érzem könnyebbnek az ugyanilyen méretű acélvázasnál.

2022. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4: Egy sportcélú versenybringán grammozás megy, nem 2-3 kg különbségek vannak. Ott 2-3 kg nagyjából megfelel a belépő kategória és a felső kategória közötti különbségnek.

Túrázáskor persze nem fog feltűnni, főleg ha nincs mihez viszonyítani. De ha valaki szeret teljesítményre tekerni, 2-3 kg tekerés közben is észrevehető, mérhető különbséget okoz. Ez hosszú túrákon is sokat számíthat. Egy Hi-Ten acél belépő trekking és egy erős közepes alu között több km/h átlagsebesség különbség lehet. Nem csak a súly, egyéb tényezők is közrejátszanak.

2022. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hypno ***** válasza:
100%

A teleszkópon vs merev villa váltáson máűsfél kilót és karbantartás igényt lehet spórolni.

Szvsz. aszfalt túrára nem feltétlenül szükséges a teleszkóp.

2022. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tothp ***** válasza:
Ahogy hypno írta: Nem kell a teleszkóp. Egy jó cr-mo váz súlyban alig több mint egy közepes alu. Viszont strapabíróbb, A váz anyaga rugalmasabb, ami még a túraszintű hajtást nem hátráltatja lényegesen, de pont a rugalmassága miatt a komfortja jobb hosszú távon.
2022. máj. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Teleszkópot felejtsd el. Az csak kemény terepre kell, ráadásul amiket trekkingekre tesznek, nem érnek semmit. Egy karbon villával többre mész. És ha fontos a kis súly, ne trekkinget vegyél, hanem fitness-t. Az olyan, mint egy országúti, csak egyenes kormánnyal, 10 kg körüli súllyal.
2022. máj. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nehéz döntés....
2022. máj. 18. 09:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azzal azért vitatkoznék, hogy csak kemény terepre kell a teleszkóp. Meg lehet lenni nélküle, de a gyökerek által felnyomott, szétrepedezett, szintkülönbségekkel foltozott magyar utakon is javítja a komfortot. Traktornyomos, fűcsomós földúton is rengeteg csillapít. Az sem igaz, hogy nem érnek ezek semmit. Egy Suntour NEX is sok mindent kimozog már.

A CroMo váz jó dolog, de ritka, és drága. Én nem is ismerek ilyen trekkinget.

2022. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!