Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kompozit fix tüskés vagy...

Kompozit fix tüskés vagy cserélhető tüskés alu platform pedál?

Figyelt kérdés

10 ezer forint alatt akarok maradni, mert nem használnám extrém módon, illetve vélhetően nem is sokat tekernék sajnos, viszont a mostani alap pedálom szorul, nincs kedvem foglalkozni vele (megzsírozhatnám éppen), és kéne egy nagyobb felületű amúgy is.


BBB BP-35 vagy egy Exustar PB70 lenne a két változatból egy-egy kiszemelt. Előbbit boltban is meg tudom venni utóbbi csak szállítással, megnézni élőben nem tudom.


Előbbitől tartok hogy hamar elkopnának a tüskék és sima pedállá avanzsálódna, viszont jóval könnyebb is...


2022. máj. 23. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem versenyzel, akkor szerintem teljesen mindegy a pedál súlya, fontosabb a tartósság.
2022. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemaRendőrség ***** válasza:

Szerintem is bemész a boltba és kérsz "egy pedált".

Adják azt amit adnak mindenkinek, mert jó minőségű és olcsó.


10 évig volt "egy pedálom", majd sajnos egy baleset során eltört. Most van egy másik "egy pedálom".


Belebújósat meg nem vennék, főleg hobbi szinten

2022. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 Ki akarok próbálni egy nagyobb felületűt mindenképp. Tegnap szétszedtem megnéztem a mostanit milyen belül, hát irtó gagyi. A golyók nem gyűrűben vannak nem külön futnak, hanem csak úgy beletéve egymás mellé (egymáson is súrlódnak), a zsír fogja csak a helyére és kész. Szigetelése nulla, port meg nyeli mint a szomjas ló a vizet... Úgyhogy nekem nem egy adjá' má' egy pedált mindegy mit kell, hanem egy normálisabb, de nem is az elit kategóriából...


Belebújósról meg nem volt szó, nem patent hanem platform. A kettő nem ugyanaz. Nyilván a boltban amikor vettem a bringát is magától adta a srác ami keze ügyébe akadt kb. a legolcsóbb 1500 forintos keretes alupedál, mert akkor nem érdekelt még ilyen szinten az egész. De mikor kb. 40 km után elkezd az egész sz@r szorulni, hát nem tudom...

2022. máj. 24. 08:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Még egyelőre újrazsírozom, megpróbálkozok vele. Esetleg keresek hozzá normális csapágygörgőt.
2022. máj. 24. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!