Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli túrákhoz milyen...

Bicikli túrákhoz milyen típusú kormányt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van egy csepel rapid *** bringám, egyenes kormánnyal, ami kényelmetlen nekem hosszú utakon.


Milyen kormányt ajánlotok hosszabb távokra



2022. jún. 21. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a kényelmetlenség oka? Ha túl alacsony, akkor hajlított/emelt kormányt ajánlanék. Ha a kezednek kényelmetlen, akkor egy jó ergonomikus markolatot és kormányszarvat ajánlanék.
2022. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kezemnek, a csuklómnak, mintha törné ki a kezemet. Igaz első trekk kerékpárom, mert eddig outikkal tekertem. ÉS csak outival, így én is ebbe gondolkodom, kivágni a kormány hosszából, és ergo+szar kombós markolatot. NEm akarok outit belőle, mert turázni és gyereket szállítani akarok vel. És kicsit már meg is untam, hogy minden fékpozicióállításnál egy bandázst cseréljek :) Ja meg sram szett van rajta és nem akarok venni pluszba egy sram fékváltot, hogy koskormányt tegyek rá. koskormány+bandázs+sram fékváltókar, ez már sok lenne. A most vett bringára még plusz költés.
2022. jún. 21. 15:42
 3/10 TR75 ***** válasza:

Ha raksz rá kormányszarvat, sokkal kényelmesebb lesz a jelenlegi kormány is.

Amúgy szerintem ergonómiai szempontból a "bajusz" (moustache) kormány a legkényelmesebb. De most már van egy csomó fajta alternatív kormány, érdemes kicsit kutakodni a neten.

2022. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
a szarvból sokféle van, de derekad egyenes legyen, ahhoz magasabb kormány kell. Ha az a lényeg.
2022. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a csuklód fáj, akkor nézz rá a beállításra! A fékkarok ne vízszintesen álljanak, hanem úgy, hogy a markolatot fogva a csuklód kb. egyened legyen, ne törjön hátra a kézfejed! Ergo/tenyértámaszos markolatot és kormányszarvat is úgy kell beállítani, hogy a csukló, kézfej egyenesen álljon! A kombo markolat akkor jó, ha lehet külön állítani a szarv szögét. Az egybeöntöttek nekem mindig kompromisszumosak voltak, vagy egyik, vagy másik pozícióban voltak csak igazán kényelmesek.

Mondanám, hogy vegyél Ergon GP5 markolatot, de kb. 25ezer Ft. Én a hülye fejemmel eladtam az előző bringámmal. Az új, olcsósított bringámon egy alu kormányszarv van és tenyértámaszos markolat. Ez megvolt kb. 6000 Ft-ból. Egy olcsóbb bandázs került még a szarvra.

2022. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Épp most cseréltem le a városi "bajuszkormányos" bicajomat egy trekkingre. Egyelőre nagyon furcsa és kényelmetlen az egyenes kormány, nem tudom, meg fogom-e szokni? :(
2022. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TR75 ***** válasza:

Ja, én valami tényleg konkrét bajuszkormányra gondoltam :-)

[link]


[link]


Vagy pl. a Jones H-bar is jól néz ki.

2022. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmire gondoltam.:)
2022. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TR75 ***** válasza:

Amúgy tegyél a kormányra szarvat. Ég és föld a különbség.

Nekem ilyenem van, egyszerű, 4-5000 körül már kapható a Velotech változata (gyanítom, hogy egy helyen készülnek, csak a logózásban tér el), nagyon szeretem.

[link]

2022. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

A legegyszerűbb a szarv. De a régebben elterjedt skorpiókormány sem rossz - ha be tudod szerezni. Vagy ennek modernizált verziója, pl.:

[link]

2022. jún. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!