Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyon repedezett külső...

Nagyon repedezett külső balesetveszélyes?

Figyelt kérdés

Mindkét keréken eléggé meg van repedezve, a gumi maga nem ereszt, kerékpárszervíz pedig kissé messzebb van, kb 20 km lenne. Arra gondoltam elgurulok vele, de azt nem tudom, ha kidurran/lyukad alattam mennyire veszélyes? Az talán a legkevesebb, ha tolnom kell, de testi épségem nem szivesen veszélyeztetném.


Egyébként mennyiért szokták ezeket cserélni?



2022. júl. 8. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lassan elgurulhatsz, azért nem szokott csak úgy szétdurranni a kerék.

Én legutóbb 3000 ft-ot fizettem egy darab külső-és belső cserére (szerintem még az eredeti, kb. 30 éves, már elég szakadozott külső gumi volt rajta) úgy, hogy a külsőt ingyen adta hozzá a szervíz, mert használt volt.:)

2022. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendelj webshopból gumiabroncsot, és tedd fel.


Nem olyan bonyolult, egy csomó youtube videót is találsz hozzá...

2022. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet az lesz, ahogy néztem nem bonyolult. Mondjuk 1x még biztos használom addig egy rövidebb útra.

Már csak azt nézegetem, hogy milyen típusú legyen. Mert földúton (homok, kavics) keveset menne, inkább kerékpárút. Mountain bike egyébként, 26x2.1

Viszonylag jó bicikli amúgy, csak csóri sokat állt és pár dolgot nem árt majd még cserélni rajta, de talán ez a legsűrgetőbb (fék az jó). Annyira nagy kerékpáros nem vagyok, de hát el kell kezdeni mindent valahol 🙂

Köszönöm a válaszokat, ha meg addig kilyukadna alattam remélem nem olyan vészes, hogy essek is vele.

2022. júl. 8. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyes használatú gumit keress, esetleg keskenyebbet is, mint a montié. Aszfalton haladósabb lesz.

Egyébként tapasztalatom szerint a királydinnyék több bajt tudnak okozni, mint egy repedezett külső. Én egymás után szedtem be őket, egyszer úgy, hogy beszaladtam pár percre egy boltba (addig semmi nem tűnt fel), mikor visszaültem gyanútlanul, már a felniről is leugrott az abroncs..:( :)

De évtizedek alatt (eddig legalábbis) olyan nem még nem fordult elő, hogy menet közben durrdefektet kaptam volna.

2022. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha váratlenulér akkor meginoghatsz a haladásban. (Én meginogtam de nagyjából 25km/h val mentem.)

Szóval lassan ovatosan elmeheetsz a bóltig.

Gumiból ,hát valamilyen ritka mintás történet kéne.

A kemény földút nem sokban különbözik az aszfalttól.

A homokban meg igazából mindenki szenved a külső nem számit,sivatag pedig nincs a közelben hogy valodi homok gumi kelljen. Ami egyébként mindenhol máshol hátrányos lenne (fat bike)

2022. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Jobb, ha csereled. De ehhez felesleges a szerviz: bárki képes pár perc alatt megcsinálni es a gumiszerelés pont az, amit minden kerékpározónak készségszinten el kellene sajátítania - egy útközben kapott defekt esetén elengedhetetlen...

Az adott felhasználásra én egy keskenyebb, nagyobb nyomású semislicket választanék, esetleg egy futóéles, de oldalt bütykös típust, mint pl. a Continental RideTour. Ennél agresszívabb minta teljesen felesleges, hacsak nem mész sűrűn terepre (nem, a föld- és dózerutak nem azok)...

2022. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!