Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajanlotok...

Milyen biciklit ajanlotok turazni (ut+erdo) 65. 000 ft-130. 000ft kozott?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy biciklit turazasra, tehat sima aszfalt+ erdeis utak, osvenyek...stb, maximum 130.000forintig.

Gondolom 65000ert nem lehet tul jokat venni tehat 100.000-130.000 forint kzoott javasoljatok inkabb.

Pelda hogy kb milyenekre gondolok:

[link]

eddig ezt a ketto ismerem: merida matts md 40, es cube analog, de nem vagyok nagy szakerto ugyhogy mondjatok markakat is nyuodtan es hogy mik a minimalis elvarasok egy ilyen bicajnal. Koszonom


2010. szept. 21. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én őszintén nemértem,hogy miért kell 50-100eft feletti kerékpár túrázáshoz?


Én évek óta túrázok egy alap gagyi 21sebességes montival.(több száz kilóméteres túrákat is) Csak ilyen gagyi montikba lehet bizni,ha bármilyen baj van:megtudom javitani az út szélén is,vagy bármilyen faluban/városban bármilyen maszek bringaszerelő is elválalja,ha alkatrész kell hozzá még az utolsó tanyasi vas műszaki boltba is találsz hozzá alkatrészeket.(megnézném ,hogy ha egy komolyabb bringával beszopnék,hol tallálnék én az úton hozzá alkatrészt.) max:rendeltetni tudnék.

2010. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én mást mondok. Jobb bringával könnyebb tekerni, tartósabb, terep nem rázza szét pár nekifutásra.

Amit tudok ajánlani (konkrét márka nélkül):

sima aszfalton néha jól jön a sok sebesség. új bringákon 3x9es váltószettek vannak. Tieden is az legyen, és ne sajnáld a pénzt rá. Minimum Deore elöl-hátul, vagy szintén min. Sram x-5.

fék: elég egy drága V fék, tárcsa az tényleg csak extra. És itt sokat spórolhatsz nagyon! Egy csúcs Avid fék megállít, akárhol!

Teleszkóp...vannak elég jók, olcsón. Ha ilyen árban gondokodsz, legyen kikapcsolható (LO) a telód. Pl: RST Gila, Omega illetve Rock Shox Dart 1-2, Suntour xcm. Ezek relatív jók és olcsók. Váz márkája mindegy, ennyiért nem adnak szart.

Lényeg a lényeg: inkább legyen 1 kategóriával jobb váltód, mint tárcsaféked. Sokat spórolsz pénzügyileg, és mégis sokat nyersz!

(mondom én, olajos tárcsafékkel. pedig imádom)

2010. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!