Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik olyan lánc, ami nem...

Létezik olyan lánc, ami nem nyúlik meg, de legalábbis sokkal strapabíróbb?

Figyelt kérdés
Kapja rendesen a kiképzést a bicikli, és igazából semmi kedvem havonta új láncot-fogaskoszorút venni.
2010. szept. 24. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Sima láncváltós rendszerben nem nagyon van mit tenni. Én szakadásig szoktam használni a láncot, a végnapokban hordok magammal láncbontót, hogy hazajussak még a láncszakadás után.


Egyébként minél vastagabb a lánc, azaz minél kevesebb a fokozat a hátsó fogaskoszorún, annál hosszabb életű a lánc. A legjobb a vastag egysebességes vagy agyváltós.


A másik meg az, hogy - bár lánckérdésben sosincs konszenzus - van, aki időnként lemossa a láncát (benzinnel vagy láncmosó-folyadékkal). A ráragadó homokos trutyi koptatja csúnyán (egyesek szerint. Mások szerint meg nem. Lánckérdésben sosincs konszenzus.)


Azon is múlik, hogy kened-e és mivel kened. Van, aki a nem kenésre esküszik - zajos, de nem ragad bele a kosz-, van, aki a műszerolajra, láncfűrészolajra, WD-40-re, teflonos láncsprére, csavarlazítóra. Ha végigpróbálgatod és valahogy objektíven kiméred, hogy mennyi volt a lánc élettartama, akkor sokan lesznek hálásak neked.

2010. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én egy ilyet használtam eddig...


Motorex Dry Lube száraz láncolaj

www.bringavarazs.hu/?p=productsMore&iProduct=912&sName=Dry-Lube-sz%E1raz-l%E1ncolaj-100-ml-


Mi a véleményed? Svájci cucc, szóval annyira szar nem lehet. Köszi a választ.

2010. szept. 28. 01:12
 3/3 anonim ***** válasza:

A WD-40 tisztításra jó, kenésre nem. A láncfűrészolaj sem erre lett kitalálva, de a WD-40-nél jobb.

Ha egysebis géped van, akkor KMC-710, vagy KMC-810, ha láncváltós, akkor én a Shimano láncait tudom ajánlani (CS-HG50-től felfelé).

Megmondom őszintén, tartok a BikePositive cuccoktól. Az egysebis gépemen viszont azt használtam, de már első használat előtt áttisztítottam, és varrógépolajjal kentem sűrűn. Sok múlik a tisztításon, ha nem tisztítod ki rendesen (nem csak a felületét, hanem belülről is), akkor nem bírják olyan sokáig.

2010. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!