Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Neuzer Courier DT ► CX/Adventu...

Gabor V kérdése:

Neuzer Courier DT ► CX/Adventure átalakítás viszonylag könnyen lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdőként montiról váltanék valami városban gyorsabbra. Előbbit szabadidős célra vettem tavaly, de azóta úgy alakult, hogy Pesten belül napi 20 kilit tekerek munkába/vissza, ezért elkélne valami gyorsabb vas.


A Courier DT jónak tűnik az eddigi teszteket/véleményeket olvasva minderre (tudom, hogy csodát nem lehet tőle várni 2022-es árakon kéccá' alatt, de tanuló/bütykölős bringának jó lesz), de nyáron vinném túrázni is, amire a Courier CX/Adventure tűnnék alkalmasabbnak.


Viszont nem szeretnék egyelőre túl nagyot változást montiról, és a csúszós őszi utakon megtanulni koskormányozni; elég lesz a keskenyebb kerekeket megszokni egyelőre. Viszont, és ez a kérdésem: a vázgeo kb., vagy teljesen ugyanaz, mint a Courierek esetében, így fékváltókar + kormány (+ esetleg gumik szélességében) cseréjével néhány tízezer ft-ból, viszonylag egyszerűen átalakítható lenne a gép városi/fitneszről a ciklokrossz/gravel felé (tudom, továbbra is olcsón, kompromisszumokkal)?



2022. okt. 16. 17:48
 1/4 TR75 ***** válasza:

[link]

Pont erről szól ez a videó.

2022. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Más a két váz geoja. Nincs az oldalukon mérettáblázat, de már ránézésre is más. Egyenes kormányos vázhoz nem lesz jó a koskormány, mert a fogáspontod jóval előbbre kerül. Lehet szórakozni rövidebb stucnival, de azt se lehet a végtelenig rövidíteni, mert elcseszed a kormányzást (ahogy a videóban is elmondják). Merida és Cube esetén is van egyenes kormányos fitness "párja" az országútiknak, de jóval hosszabb vázzal.
2022. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:

"de nyáron vinném túrázni is, amire a Courier CX/Adventure tűnnék alkalmasabbnak."

Az egyenes kormány szerintem célszerűbb, komfortosabb olyankor is. Esetleg a gravel divat miatt hiszik azt az emberek, hogy nem. Pár km/ó sebességért nem érdemes a kost preferálni.

2022. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: teljesen egyénfüggő, hogy kinek melyik kormány a kényelmesebb. Én például nem tudnám letekerni a 200 km-es Balaton kört egyenes kormánnyal, koskormánnyal simán ment.
2022. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!