Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano exage 300 vélemények?

Shimano exage 300 vélemények?

Figyelt kérdés

Városi rohangászósnak szeretnék venni egy régi outit, találtam is egy megfelelőt, megyek majd megnézni.

Shimano exage 300-al van szerelve. Nem ismerem és ilyen huszonéves cuccokról még nem lehet értékeléseket meg teszteket találni a neten. :) Milyen minőséget képvisel, mit lehet tudni róla?



2022. nov. 26. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Van az 30+ is... Én szeretem ezeket a régebbi cuccokat, igen tartósak, jól működnek, már indexelt váltás jellemzi (de szerintem kapcsolható frikciósra a 300ex is, nekem 500ex volt). Amire neked kell, arra maradéktalanul megfelel. A vázváltó megszokást igényelhet, de elég könnyen, olcsón átépíthető egyenes kormányos kivitelrűre "normális" váltókarral.
2022. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Épp ma meg is vettem ezt a bringát. 91-es évjárat elvileg. A váltó pöccre működik. Nem semmi, hogy meddig bírják ezek. :) Jó az a vázváltó is, azt hittem furább lesz,de így kipróbálás után úgy látom, nem lesz nehéz megszokni.
2022. nov. 29. 19:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, mi az hogy indexelt meg frikciós?
2022. nov. 29. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát hogy kattog sebességfokozatonként, vagy nem kattog hanem oda állítod ahova akarod, az ilyen régi vázváltókon sok esetben ezt át lehetett állítani.

Amúgy a 300ex erős középkategóriát képviselt, és váltó és hajtásrendszernép nem a kora számít, hanem a megtett út, márpedig ezeknek az eladó outiknak nagyrésze német/osztrák lomis bringa, amik alig futottak, nagyrészüket csak rakták a garázs egyik feléből a másikba, most pedig örökségből rámaradt a gyerekekre unokákra, ők pedig értéket nem látnak bele ezért kilomizzák, sok magyar meg hozza be őket.

2022. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a "pozícionált" váltásra gondolt.

Egyébként nem rosszak ezek a régi szerkezetek, ahogy pl. egy hasonló korúról írták valahol:

" 29 éves anyag - Mint az új! A tervezett avulás "feltalálása" előtti időből - 1991 "

Volt nekem is egy retro bringám 1992-ből, közel 30 évig működött szinte hiba nélkül.

2022. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem erről, de egy ilyen bicóról beszélünk, csak egyenes kormánnyal. [link]

Fel kell újítgatni, de az alap jó, céljának tökéletes lesz. :)

2022. nov. 29. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!