Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van koppanás minden...

Miért van koppanás minden leérkezéskor?

Figyelt kérdés
Egy 2010es UMF Hardy 4 disc bicajom van Shimano Acera-X váltóval. Szerintem valószinűleg a váltó koppan, de nem vagyok biztos benne. De már csak akkor is, ha leugrok egy járdaszegélyről, vagy néha kisebb ugrásoknál is. Miért lehet ez és mit lehetne vele kezdeni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 2. 17:51
 1/6 anonim válasza:

neked még nem volt bicajod?:D

azér koppan mert a lánc hirtelen ráesik a váltót taró vagsra vagy mire és kattan erre lehet venni véddőt hogy ne verje le a festéket

2010. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már vettem rá olyan védőt is, meg alatta végig megcsináltam már szigetelőszalaggal, de mégsem lett jobb.
2010. okt. 3. 11:10
 3/6 anonim válasza:

Hát ez tulajdonképpen attól is függ, hogy milyen a védőd, mert van ilyen szivacsos..., és van olyan is, hogy csak ilyen formára vágott matrica...

Ilyennel még nem találkoztam, de hirtelen ez jutott még eszembe: talán olyan kemény a gumid, hogy koppan :)

2010. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy a védő miatt van. :(

Nekem mos juott eszembe, hogy nem e lehet hogy a váló koppan? Nem lehet keményebbre állítani, hogy ne legyen olyan laza? Vagy esetleg a láncot nem lehet feszesebbre állítani?

2010. okt. 6. 17:05
 5/6 anonim válasza:
De mindkettőt lehet, én először a láncból vennék ki egy szemet.
2010. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, hogy koppan a lánc a láncvillán. Az enyém is szokott, ha csak egy szegélyről megyek le, már akkor is. Pedig az én bringámon eleve túl rövid a lánc. Ezért tesznek rá láncvilla-védőt. Ha zavar a koppanás, akkor tegyél rá valami szivacsosat, de ne feszítsd ezért túl a láncot.
2010. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!