Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az normális hogy a külső...

Az normális hogy a külső gumim (tescos) repedezetté válik 1-2 év alatt?

Figyelt kérdés
2023. jan. 23. 21:12
 1/10 MGéza ***** válasza:
Hát, egy tényleg noname Tescos gumitól még az is jó élettartam, főleg ha téli-nyári nyúzást, egész éves használatot értesz ennyi idő alatt.
2023. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es mennyibe kerul egy normalis gumi ami kibir eveket?
2023. jan. 23. 21:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Valamint milyen gyakorisaggal kell fujni a biciklit? Gyerekkoromba volt mountain bike-om, de ugy emlekszem az "soha" nem eresztett le. Ami most van kerekpar azt meg folyton fujni kell.
2023. jan. 23. 21:28
 4/10 MGéza ***** válasza:
100%

Változó. Azt mondanám, hogy igénytől függ: Ha kell megbízható defektvédelem meg tartósság is, akkor olyan 6-8k forint/darab.

Olcsóbbak például de elég tartósak a Mitas vagy CST gumik, drágábbak a Continentalok, Schwalbe gyártmányok például.

De most igazából el sem mondtad hogy most milyen kerékpárod van, abból nem tudom kikövetkeztetni hogy milyen igényeid lennének, hogy gyerekkorodban mid volt.

2023. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó gumitól sajnos ennyit lehet várni. 5-6000 Ft körül kezdődnek a normális gumik, ezek webáruházas ár, szóval bringaboltban lehet az 8-10ezer is.

A tárolásra és a megfelelő nyomásra érdemes figyelni. Például ne hagyd kint a napon, mert az UV károsítja. Ne fújd a megengedett nyomás fölé, de túl laposan se használd!

Az teljesen normális, hogy a gumi nyomását rendszeresen ellenőrizni kell, és néhány hetente igényel egy kis levegő pótlást. 100%-osan légzáró gumi nem létezik, még az autógumik is veszítik lassan a nyomásukat.

2023. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tescos cucctól mit vársz?

Régi, 30 év körüli retro bringákon sokszor még az eredeti, gyári gumikat látom. Pl. Schwalbe-t, amit most 10 ezer alatt nem nagyon kapnál.

2023. jan. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Schwalbe Racing Ralph is repedezik 2 év után, pedig most már majdnem 40.000 Ft darabja. Mellényúltak az összetevőkkel.

Gyerekkorodban azért nem eresztett le, mert apád felfújta, amikor te még aludtál.

2023. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pár éve 9000-ért vettem 2 defektvédett Continental külsőt trekking bringához egy webshopban, gondolom most drágább. Egyébként elégedett vagyok vele, de fejből nem tudom a konkrét modellt.
2023. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7# :( :(
2023. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az outimat 2 hetente kell fújni, a túrabicóm meg gyakorlatilag nem ereszti a levegőt, elég neki 2 havonta is. Szóval ez változó.


Ilyen 6-8e körül már lehet venni elfogadható külsőket. Vagy legalábbis egy éve még lehetett. :D

2023. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!