Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A mechanikus tárcsafékem a...

Minifig88 kérdése:

A mechanikus tárcsafékem a hátsó keréken nem igazán fog. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
A fék látszólag ugyanúgy működik, mint az első keréken lévő, ami remekül fog. Ha üresen pörgetem a a hátsó kereket és fékezek, akkor megáll. De ha rajta ülök, nem érezni, hogy fékezne... Próbáltam a fix és a mozgó pofát állítani a kicsit régebb óta benne lévővel, majd vadiúj fékpofát is tettem bele. Hátul mégsem sikerül fékezőteljesítményt produkálni.

2023. febr. 4. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Sokkal hosszabb a bowden, nyulik, ezert erzed 'nyulosabbnak' a feket. Ez ilyen, a tarcsafeket egyebkent is nehezebb mukodtetni mint a felnifeket.
2023. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
Tárcsa milyen állapotú?
2023. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tárcsa jónak látszik. Ahol a pofák vannak, fényes és tiszta. Beljebb se nagyon koszos. Ütni sem üt.
2023. febr. 5. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

A fékkar melyik állásában kezd el fogni? Mennyire kel behúzni?

Ha a markolatig behúzod és nem fog, akkor állítani kell rajta.

Én úgy szoktam hogy a féknyerget fellazítom, a fix pofát kitekerem teljesen, a mozgó pofa és a féktárcsa közép berakok egy műanyag lapot (bliszteres csomagolóanyag), vagy vastagabb papírt (műszaki rajzlap például) és a féknyerget úgy állítom be hogy ez a hézagoló a tárcsa és a betét között még éppen bent maradjon. Lehúzom a féknyerget és addig tekerem befelé a fix pofát amig éppen nem éri el a tárcsát és jó szokott lenni.

Persze ezelőtt a bowdenház állító csavarjait ki kell tekerni hogy a betétek kopása során visszatekerve kompenzálható legyen a kopás. Valamint a mozgó pofa karján és ki kell engedni a csavart hogy a pofa külső helyzetbe kerüljön.

Persze az is lehet hogy csak olajos, zsíros lett a féktárcsa és ezért romlott a fékhatás.

2023. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!