Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van az, hogy ha kanyarod...

Miért van az, hogy ha kanyarodok a bringával, beleér a forduló kerékbe a pedálon nyugvó talpam első fele?

Figyelt kérdés
2023. máj. 6. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a bringa. Vagy rossz helyen van a lábad a pedállon.
2023. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hogy tudom kiszámolni, hogy a magasságomhoz mekkora bicikli ideális?
2023. máj. 6. 10:35
 3/12 A kérdező kommentje:
175 centimhez a 17-es váz valóban lehet kevés, trekkinghez azt írják, hogy minimum 19-es kellene
2023. máj. 6. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni. Mindenkinek más a testalkata. Hiába vagy 175, ha hosszú a lábad és rövid a felsőtested, lehet hogy túl hosszú lesz a 19-es. Ráadásul minden bicikli más, ami egyik gyártónál 19-es és jó neked, a másiknál nem biztos, hogy jó lesz, mert máshogy állnak a vázcsövek, rövidebb vagy hosszabb a felsőcső, stb. Próba nélkül nem szabad venni biciklit.
2023. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17 az kicsi. Én az 173cm-hez 18as vázzal megyek. Neked

18-20között kell valami,testalakttól függően.

2023. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hogyan lehetne kipróbálni? szerintem az nem mérvadó, hogy az üzletben felülök rá 5 percre, erre azért több idő kell, hogy az ember azt mondja, hogy rendben van
2023. máj. 6. 13:56
 7/12 anonim ***** válasza:
6: az üzletben 5 percre felülni is jobb, mint látatlanban megvenni. 5 perc alatt is kiderül, ha messze van a kormány vagy beleér a lábad a kanyarodó kerékbe. Ha 5 perc alatt úgy érzed, hogy jó, akkor utána már beállításokkal testre lehet szabni annyira, hogy tökéletes legyen.
2023. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szintén 175 centi magas vagyok. Nekem 48 centis a váz - az mennyi? 19? A másik trekkingem meg 51 centis, ez már kicsit nagy, de még egész kényelmes. Szóval te kb 2 mérettel kisebb gépen görnyedsz.

Egyrészt vannak erre táblázatok hogy melyik emberhez mekkora méret kell. De normálisabb üzletekben vannak olyan eszközök amikkel megmérnek és megmondják, hogy mekkora kell.

Honnan van a kerékpár? Valami meglévő alkatrészekből épített csoda? Azok szoktak ilyent produkálni.

5 perc is elég a jó vázméret kiválasztásához. Főleg ha az üzletben van egy normális eladó aki ránézésre tudni fogja hogy nem jó a bicikli, mert úgy ülsz rajta mint egy puputeve és a térdeddel majdnem orrbavered magad. Ha két mérettel arrébb lévő kerékpáton ülsz, akkor messziről látszik, hogy nem jó. A sok állítgatás akkor kell amikor megvan a jó vázméret és aztán a nyerget, meg egyebeket mm-enként állítgatja az ember hogy teljesen kényelmes legyen.

2023. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:

#8: A 19 az col méret, 19X2,54, az annyi, 48cm.

Itt a mérethibán kívül más baj is lehet, hosszú a hatókar, rossz helyen van a talp tekerés közben, máshogy nehezen tud beleérni. Lehet még rossz kanyartechnika, nem döntöd kicsit sem hanem izomból tekered a kormányt, mintha autót vezetnél.

2023. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

Nekem csak akkor csinál ilyet, ha a hajtőkar vízszintes pozícióban van kanyarodáskor és a kanyarral ellentétes lábam van elöl. Az összes többi hajtókarállásnál nem lép fel ez a probléma...

Ha csak nem fixid van, akkor egyszerűen kanyarodás közben más helyzetben tartod a lábaidat és problem solved.

2023. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!