Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egysebességes lánc használható...

Egysebességes lánc használható váltós lánctányérral ami 42/52 fogú?

Figyelt kérdés
átalakítottam egy fitness kerékpárt egysebességesre szereztem is hátsó fogaskerék átalakítót viszont első tányérba nem találtam egysebességes 52 fogú hajtóművet működik így is a vékony egysebességes lánc vele?
2023. máj. 12. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egysebességes lánc általában pont nem vékony.

Akkor most mit is szereltél fel hova és milyent?

2023. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van vékony lánc is egysebességesből ami 3/32 méret a vastag 1/8as a hajtómű eredetileg egy 7 sebességes lánc volt,és arra lennék kíváncsi hogy egysebességes vékony lánc alkalmas e erre a hajtóműre?
2023. máj. 12. 16:53
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
100%

Zavart érzek az erőben...

Van az egysebességes kerékpárokhoz használt 1.2*1.8" széles lánc illetve a láncváltós rendszerekben használt 1/2*3/32" keskeny lánc (illetve a 9 fokozat felett használt iltrakeskeny láncok, de ez itt lényegtelen).

A te esetedben két megoldás lehetsséges: mivel a hajtóműved keskeny lánchoz lett tervezve, így vagy keskenylánchoz tervezett lánckereket teszel fel hátra és használod keskeny lánccal (ebben az esetben semmi probléma), vagy hagyományos egysebességes racsnit raksz fel és egysebességes láncot használsz (a gyakorlatban ezzel sem lesz problémád,a legrosszabb esetben valamivel zajosabb lesz a hajtás)...

2023. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!