Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpároknál a nyeregcső...

Kerékpároknál a nyeregcső hossza és testsúly között mi az összefüggés? Miért javasolja egy weboldal például a következőt: "120 kilós eladótól ne vegyél meg 27,2-es nyeregcsővel szerelt gépet"

Figyelt kérdés
2023. jún. 2. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is a 27,2 nem a hossz, hanem az átmérő. Másodszor, semmi köze a testsúlynak se a nyeregcső hosszhoz, se az átmérőhöz. Egy 27,2-es nyeregcső simán megtart 200 kilót is, ha a bicikli többi része bírja.

A nyeregcső hosszának a magasságodhoz van köze, mert minden nyeregcsövön be van jelölve, hogy maximum mennyire szabad kihúzni. Nekem például a 35 cm hosszú nyeregcső rövid, mert ki kell húznom a határig. Ezért cseréltem le 40 cm-esre a nyeregcsövet.

Súly szempontjából általában a kerék a leggyengébb láncszem. Ha sokat kell centírozni, hamar tönkremennek benne a csapágyak, akkor valószínűleg túl sok súllyal van terhelve. A mai modern aluvázas bicikliknél általában 120-130 kg súlyhatárt adnak meg a gyártók (ebbe beleszámít a bicikli súlya is).

2023. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Linkelnéd?
2023. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2023. jún. 2. 18:21
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 "Mit kell ellenőrizni egy használtbicaj vásárláskor?"

utolsó előtti bekezdés

2023. jún. 2. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

A 120kilóstól nevegyél-t azért mondja mert a bringának van terhelhetősége.

Ami 100-120kg. Nyilván többet bír,de ha az illető határon nyomta neki akkor azért az a váz már bajos lehet.


Nagyon régen árultak acél nyeregcsövet...hogy emészthető sulya legyen a falvastagság a hajszáléval vetekedett. Jól kíhuzva elég rugalmas élmény volt állitolag...az rugozó acél elfárad és eltörik seggecskédbe tuszmákolva egy élesperemű acél csövet.


27,2 az meg mi?

26 van meg 27,5 és 29er.

Igazából magasság függő van akinek a 29er nagy,nálam a liftbe sem férnebe...aszem. én 27,5 vennék.

A 26 elavult de azért bőveb van még belölle.


Mi kell nézni:azaz igazság ha nem értesz hozzá akkor bármit nézhetsz a szart kifényezve rádsózzák.

De a lista:lánc,fogaskerekek,fét tárcsa,fék pofa,váltók. Felni,teló kotyogás,váz

2023. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Váz rejtett részei. Azaz koszos bringát ne vegyél.

Bovden feszség,fékkar holtjáték.


Hát elsőre ennyi jutott eszembe.

2023. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja így már értem. Az az átmérője a nyeregcsőnek nem a hossza!

A vákony cső meg deformálódik ha egy akkora nagy disznó ül rá - mint én :D

2023. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!