Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van az,hogy egyes...

Miért van az,hogy egyes kerékpárosok nem raknak a kerékpárukra sárvédőt,macskaszemet?

Figyelt kérdés
Ha elütik a kerékpárost akkor mennyire lesz az autós vagy a kerékpáros a hibás ilyen esetben? Amúgy mennyire lassítja a kerékpárost a sárvédő?

2023. jún. 19. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A sárvédő nem kötelező, nem is feltétlenül szükséges és nincs köze a biztonsághoz. Nem lassít semennyire, csak plusz súly és ronda. Nyilván mondjuk egy munkába járós bicón praktikus persze.

A legtöbb gumi már reflexcsíkos, ilyenkor nem kötelező a macskaszem (küllőprizma) sem.

2023. jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sárvédő egy montin, saras terepen szívás. Berakódik a sár a gumi és a sárvédő közé, aztán csodálkozol, hogy nem haladsz.

Nekem ugyan városi bringám van és van rajta minden, mint egy karácsonyfán. Sárvédő, csomagtartó, küllőprizma, lámpák. De mivel én egész évben használom (nagyrészt aszfalton), télen és esőben is így nagyon is jól jön a sárvédő, bevásárlásnál meg csomagtartó. Télen a korai sötétedés miatt meg kellenek a prizmák és a lámpák (sötétben indulok, sötétben érkezem).

Aki sportolási céllal használja a bringát, annak nem szükséges így kidíszíteni, elég a köelező felszerelés.

2023. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
66%
Például, egy klasszikus outira mint az enyém, ha akarnék se tudnék küllőprizmát tenni, mert lapos aero küllői vannak, 25 széles gumi meg nem nagyon van reflexcsíkos. Viszont ilyen bringákkal elég ritkán veszünk részt főleg sötétedés után városi közlekedésben, egyébként meg feltűnő színű mezzel, erős fényű lámpával kompenzáljuk ennek hiányát amennyire csak lehet.
2023. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező pontosítanád a kérdést? Milyen kerékpárosról van szó? Mert ahogy előttem is írták nem mindegy miről beszélünk... nekem több biciklimen is van sárvédő, meg küllőprizma is, meg csengő, stb. De van olyan is amin nincs, mert nem akarok rá tenni, vagy nem is lehet rá tenni.

Manyika nénit nem lassítja a sárvédő bótba menet. Engem sem zavar, ha a futkosóval megyek valahova. De vannak olyan szituációk amikor felesleges teher, akadékban van csak. Egyszerűbb lemosni a hátamról a sarat mint a beékelődött ganyét bodzaággal csumiszkolni...

2023. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindhárom biciklimen van prizma és sárhányó. De rendes, nem ilyen kólásflakonból kivágott 10 centis majomkodás. Aki meg szaftosabban szereti, hát annak nyilván nem kell.

[link]

2023. jún. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Prizma kötelező tartozék. A legtöbb új biciklin is rajta van "gyárilag". Mivel a menetdinamikát, kinézetet nem befolyásolja, eszembe nem jutna utólag levenni.

A sárvédő más, semmilyen hatással nincs a biztonságra. Csak épp kellemetlen, ha épp munkába mész és csurom sár lesz a hátad, mire beérsz. De sokan csak hobbiból tekernek, nem elsődlegesen közlekedési eszköz a bicikli. Így leginkább csak jó időben veszik elő. Így totálisan felesleges a sárvédő. Az egyéb hátrányait meg előttem felsorolták, nem ismétlem meg.

2023. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!