Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Orvos ajánlására nagyjából fél éve kezdtem el napi szinten biciklizni most kb napi 20-30 kmnél tartok és ezt a napi km-t szeretném előbb utóbb megduplázni,de a mostani biciklimet le kell hogy cseréljem,ez egy kb 15 éves csepel cruiser,elég kényelmetlen és alkalmatlannak is tartom ilyen használatra.

A lényeg hogy kényelmes és megbízható legyen,mert a napi 90-100 km letekerése is tervbe van,persze az már nem állandó jelleggel hanem gondolok itt versenyre,túrára stb-re,a napi szintű amire szeretnék rá állni az napi 50-60 km, ezt bírja ki a bicikli meg legyen kényelmes is amennyire lehet.

Már sokat olvastam erről,sok biciklit megnéztem,érdeklődtem stb de úgy gondoltam hogy mivel (számomra) egy nagyobbnak számító összeget akarok most biciklire költeni (200-300 ft között) így annyi "fáradtságot" még megteszek vásárlás előtt hogy kiírom ide ezt a kérdést.



2023. júl. 5. 15:17
1 2 3
 1/21 Thunderfairy ***** válasza:
26%
Elmész a boltba és kiválasztod hogy melyik szimpatikus. Az eladó is tehet ajánlatot hogy melyiket ajánlja neked.
2023. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok kérdést érdemes feltenni, mielőtt egyáltalán a kategóriát meghatározod. Milyen terepviszonyok között használod? Csak aszfalt, vegyes, inkább terep? Milyenek a domborzati viszonyok? Könnyű és gyors bringát akarsz, vagy inkább kényelmeset? Maradnál az egyenes kormány és egyenesebb üléspozíció mellett, vagy mozdulnál a sportosabb bringák felé, akár koskormánnyal? Van preferált hajtásrendszeres (agyváltó vagy láncváltó, első váltó vagy első váltó nélküli (1x) rendszer)?
2023. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

-csak aszfalt

-domborzati viszonyok vegyes

-hát a 3.nál az "aranyközépút" lenen a jó ha van olyan mert hosszú távokra tervezek és oda jó lenne ha nem lenne nehéz ha viszonylag gyors is lenne és kényelmes is lenne..

-maradok az egyenes kormánynál

-váltóhoz nem értek,de eddig nekem az agyváltót ajánlották de az egy dolog,azért írtam ki ezt a kérdést hogy mások véleményeit,tapasztalatait is elolvashassam.érdekelne hogy te melyik váltót ajánlanád?

Nem akarok úgy komolyan sportot űzni,csak egészségi okokból használnám a fent leírt távokra.

2023. júl. 5. 16:45
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Napi 50-60 km egészségügyi okokból szerintem kicsit sok, ez már kisebb túratáv. Ehhez mindenesetre megbízható bicikli kell. Az agyváltó kevesebb karbantartást igényel, mint a láncváltó, de nehezebb és kevésbé "sportos". Talán egy fittness bringa lenne jó választás.
2023. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen teljesen igazad van,valóban sok.

Az egészségem végett kezdtem el csinálni és közben elkezdett nagyon tetszeni és motiválni és hát ilyenkor hajlamos vagyok túlzásokba esni...

Majd szétnézek a fittness biciklik között is,köszönöm a válaszod.

2023. júl. 5. 17:53
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre a fitness lenne a legjobb, de az agyvaltot kerülném. Nehéz és turabiciklikre való, nem sportra. Fitneszt szerintem nem is kapsz agyvaltoval. Merida Speedert vagy Cube Nulane-t nézd meg. Esetleg Giant Fastroad.
2023. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak aszfaltra a fitness valóban jó választás lehet. A magyar útviszonyokat figyelembe véve azért olyat néznék, aminek a vázában elfér a 35-40 mm széles gumi. Ez sokat javít a komforton, csillapítja az úthibákat.

Ha nem akarsz sokat vacakolni a karbantartással, az agyváltó különösen előnyös, főleg szíjhajtással. Ez viszonylag drága technika, 300-350 körül mennek használtan is, ebbe egy Shimano Nexus, esetleg Alfine 8 sebességes váltó fér bele. Minimális karbantartás igényel. Néha meg kell zsíroztatni vagy olajoztatni az agyváltót, közte pedig max néha lemosni a szíjat és szíjkerekeket. Ebben az árkategóriában azért limitált az agyváltók áttételtartománya, szóval alpesi hágókat sem ezzel kell mászni, és nem kell elvárni, hogy 40 km/h felett még bele tudj tekerni. Hatékonyságban kicsit rosszabb, mint a láncváltó, és jellemzően a fokozatok eloszlása is ritkásabb. Tehát a jó értelemben vett igénytelenségért azért némi teljesítménnyel fizetsz.

2023. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a fitness bringa volt az első gondolatom. Viszont ennyi pénzből nem lehet túl jót kapni, és ha tényleg napi szinten ennyit szeretnél menni, akkor neked bizony egy jó bringa kell, azok meg inkább olyan 4-500 körül vannak. Szóval ha ez a max keret, szerintem érdemes használtban gondolkodni.
2023. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 MGéza ***** válasza:
67%

Fitness vagy cross-trekking. A kettő majdnem ugyanaz, bár a crosst kezdi kiszorítani a mindenes státuszából a gravel, egyébként több felfogatási pontos általában, csomagtartót könnyebb rá tenni ha túráznál is, a háttartás egyenesebb. És jobb, ha ösvény jellegű utakra tévednél, mint például én amikor Rezinél a várhegyre tekertem fel.

100km túrázós tempóban nem olyan nagyon sok, max nulláról kezdve.

Az edző táv tempótól és erőnléttől függően 20-120km között bármi, van akinek több.

2023. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 NTBS ***** válasza:
16%
Amire pénzed van.
2023. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!