Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen teleszkóp pumpát...

Milyen teleszkóp pumpát vegyek? Gyártónként különböznek a szelepek?

Figyelt kérdés

Most vettem először Fully bringát levegős teleszkóppal és taggal. Rockshox Debonair van benne.

Milyen telópumpát javasoltok? A Decatholonost sokan dicsérték.


[link]


Illetve a Rock Shox, Fox levegős tagoknál nagyjából egyeznek a szelepek? Megszívhatom azzal, hogy egyik taghoz jó a pumpám, másikhoz már nem?

Sajna nem értek hozzá, hogy milyen teleszkóp szelepek vannak, csak azt tudom, hogy a családba jön még egy fully bringa, azon vagy Rock Shox Revelation, vagy Fox 36 levegős tagok lesznek.


2023. júl. 10. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Általában autószelepesek (schrader). A decathlonosnál írja, hogy több szelephez is jó, és egy adapter is van hozzá, ami úgy látom RS SID teleszkóphoz kellhet. Szerintem azzal lefeded az összeset, de még valószínűbb, hogy mind autószelepes lesz.
2023. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ezt túlgondolni, de olyat vegyél amin óra is van. Lidliben, aldiban is találsz.
2023. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Lidliben, Aldiban én még soha nem láttam teleszkóppumpát. Egyáltalán nem elég, hogy óra van rajta, mert sokkal kisebb térfogatot kell sokkal nagyobb nyomásra fújni. Egy sima pumpával nem tudsz ekkora nyomást produkálni.
2023. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora kell oda?

Van ott kis kézipumpa órával, vázra szerelhető. crivit.

Igaz én csak 4,5 barig szoktam vele fújni a bringámat.

De aldiban van most 17e-ért akkus elektromos puimpa is.

2023. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4!


Kb. a kétszerese. De változó. Az biztos, hogy egy sima pumpa erre teljesen alkalmatlan.

2023. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így néz ki. Ez gyenge neked?

Táskában van mindig nálam, minden szelephez jó. [link]

2023. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8-10 bar simán kell, de van 15-20 barra fújható rugóstag is. Ezen kívül semennyit nem engedhet vissza a pumpa, különben nem tudod beállítani a teleszkóp keménységét. Sokkal precízebb, menetes, tömített csatlakozója van egy telópumpának.
2023. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, közben láttam a decathlonos honlapon, hogy 20bar-ig tudja. Lehet, hogy nekem is kellene egy olyan.
2023. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!