Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabicikli erkélyen?

Szobabicikli erkélyen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy szobabiciklit itthonra, de sajnos a lakásban sehogy sem férne el, ezért az erkélyre gondoltam. Viszont nem tudom, hogy mennyire tenne neki rosszat, hogy télen is kint van a hidegben (bár ha épp nem használom, akkor nyilván letakarnám valami ponyvával) vagy akár nyáron a napon. Egy alacsonyabb kategóriás biciklire gondoltam, de ha esetleg valakinek van ilyen tapasztalata, tanácsa "jobb" biciklivel, szívesen meghallgatom!

2023. júl. 10. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem ázik, nem lehet túl nagy gond. Ponyvát fagyos/nyirkos időben mindenképp tegyél rá.
2023. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tesz neki jót a pára sem. Nappal meleg van, éjszaka hűvösebb, nekem reggelre a bringa ülés mindig vizes a teraszon még ilyenkor is. Letakarva a ponyva is rávezeti a vizet. A kerékpár órája nem sérül ez miatt, de azt kültéri használatra tervezték, a szoba bringáé talán nem fogja jól viselni. Ettől függetlenül én akkor is kitenném, ha csak így tudom megoldani. Viszont nem vennék drága eszközt. Használtan tök olcsón árulnak ilyesmit, azzal megpróbálnám. Az óra részére meg a ponyva alá valami törölközőt vagy rendes nedvszívó anyagot tennék..
2023. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Elliptikus trénert vegyél, ne szobabiciklit. Szobabicikli unalmas és szétülöd rajta a segged, előbb-utóbb elmegy tőle a kedved. Elliptikus jobban megmozgat, nem annyira monoton és nem fájdul meg tőle semmid.
2023. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek beltéri cuccok. Nincsenek arra felkészítve, hogy kint használd ilyen hosszú ideig. Főleg télen, ősszel, stb. Hiába takarod le, akkor is le fog csapódni a pára és elkezd szépen rozsdásodni itt-ott.
2023. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pro tipp: ha esetleg a rendes bringát is a lakásban tartod, akkor ne szobabiciklit vegyél, hanem edzőgörgőt. Kis helyet foglal, gyakorlatilag elfér egy szekrény aljában, amikor használni akarod, akkor előveszed és ráakasztod a bringát és mész.

A szobabiciklik kb. 98%-ka ruhafogasként végzi, majd megy fel a Marketplace-re, mert foglalja a helyet és senki nem ül rá.

2023. júl. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Esetleg a görgővel van valakinek tapasztalata, hogy mennyire zavaró a hangja?
2023. júl. 14. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!