Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Berohadt monoblokkot hogyan...

Berohadt monoblokkot hogyan szedjek ki? Kíméletesen?

Figyelt kérdés

A speckó fogazott szerszámmal próbálkoztam. a Műanyag része már eleve repedt volt, de kb mostanra az egész ledarálódott.

Kissé neki is estem hátha az egészet szét tudom "darabolni" ha tekeredni már nem is fog, de eddig semmi.

A fém részt megse tudom mozdítani. gondolom mivel a műanyag még tartja.

Alumínium vázról van szó.

Próbálnám kíméletesen megoldani, igaz idegességemben azért kicsit jobban neki estem mint kellett volna. De a műanyag rész kb egyszerűen nem bírta már így se úgy se.



2023. júl. 14. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki jelenleg? Az egyik oldalit sikerült mér kiszedni?
2023. júl. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A műanyag menet még benne van. csak amibe belekapna a kiszedő azt tört le.

Lánggal esetleg meg lehetne olvasztani? Mert akkor lehet veszek valami palackos dolgot.

2023. júl. 15. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szedtem ki, hogy pillanatszorítóval szorítottam össze a kulcsot és a monoblokkot, így jobban tudtam erőltetni.

Vagy ha van csavarod, akkor a szerszámot a tengely furatán keresztül odacsavarozod és lehet erőszakoskodni vele.

Viszont úgy, hogy a másik oldalon benne van az anya maradéka, úgy nem hiszem hogy ki lehet szedni.

Az olvasztás megoldás lehet, de akkor szedd szét teljesen a biciklit, vedd le az első váltót, nehogy abban is megolvadjon valami és persze a hátsó kereket, bowdenházakat, mindent el kell távolítani a hő útjából. Ja és a monoblokkban lévő csapágyból is ki fog folyni a zsír.


Összerakáskor ha a vázban lévő meneteket halványan megzsírzod, akkor legközelebb kevesebb anyázással lehet majd kiszedni a monoblokkot.

2023. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is lánggal olvasztod egyből, inkább hőlégfúvóval kéne meglágyítani. De mindkét oldalon ki lettek rágva a csapágycsésze fogai, egyik oldalon se jött le? Ja, azt tudod, hogy merre forognak a menetek a középcsapágynál?

Ha az egyik oldal kijön, akkor ezzel a módszerrel ki lehet hajtani a másikat: [link]

2023. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
CSehszlovák forrasztópákával (Legolcsóbb lidlis is tökéletes) kiolvasztgattam a műanyagot, majd kilöktem. Így nem lett semmi se leégetve, ott hatott csak ahol kellett éa a menet se lett szétb.szva.
2023. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tanácsokat. Van páka, is meg hőfúvó szóval próbálkozok.

Mondjuk erölködtem már a lazitással remélem nem lett maradandó baja a váznak.


Ez amúgy még a gyári benne, és én is még használtan vettem a bicót, szóval érthető miért ennyire nehéz kiszedni.

2023. júl. 19. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!