Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szükségem lenne egy biciklire,...

Szükségem lenne egy biciklire,de nem tudom milyet kéne vegyek. Valaki esetleg tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Ami nekem igazán kéne,az egy verseny.

(Úgy értsd,hogy eddig én úgy tudom hogy a versenybicajt "városi" bicajnak is nevezik.

Kb egy 1,5cm a kerék szélessége saccra.)

Ami úgy megy ha hajtják,mint a puskagolyó.

Maximálisan sebességre kifejlesztett.

Vékony kerekű jó lehet,csak azon nincs teleszkóp.

Nekem pedig az jó lenne ilyen rossz utakon.

Van ami egy picit vastagabb,nem sokkal.

Azt hallottam az a "városi mountain bike".

Tehát valami átmenet kellene.

Nyilvánvaló hogy ez a nagyon vékony kerekű megy úgy,mint az állat.

De sok rossz úton,ami sose lesz kész igen kellemetlen.

Gyakran láttam ilyen gyerekméretű bicajokat,amiken felnőttek ültek.

Nem is értem,hogy az hogy lehet gyorsabb...


2023. júl. 17. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kell edzeni és akkor minden megy úgy, mint állat.

Ha most veszel egy 1-2 milliós outit, akkor sem fogsz száguldozni.

Nem sikerült pontosan leírnom, hogy mire akarod használni a bringát.

Az outi nem városi bringa, a városi mountain bike nevű hólyeséget pedig a 90-es években nyomatták. Egy ócska mtb lámpával, ez volt a city bike.

Ma már sokkal több és valós kategória van.


Az sem mindegy, hogy mennyi felesleg van rajtad. Mert egy koskormányos bringát nem tudsz nagy pocakkal kihasználni.

2023. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Keress egy gravel-t. Teleszkóp teljesen felesleges a városba, elég egy ballonosabb gumi. A gravel olyan, mint egy országúti, csak belefér vastagabb gumi is, így lehet vele menni rossz úton, könnyebb terepen is.


Pl: [link]

2023. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezért nem vagyok én kerékpárboltos. Ilyennek mit jánlasz?
2023. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Városban tök felesleges a koskormány, a "verseny" bringákon pedig az van...

Szerintem egy fitness kellene, amiben elfér mondjuk egy 28-as gumi. Az gyors is, és már viszonylag kényelmes is.

2023. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Trekking, cross?
2023. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1,5cm a kerék szélessége? Jó lenne rossz utakon??

Kb. mintha autónak egy terepjárót akarnál aminek alacsony a felfüggesztése és jól lehet vele versenyezni a versenyautók között is, de főleg városban használnád.

1) keskeny gumival nem lesz rossz utakon kényelmes

2) gyerekméretű bicikliken felnőttként csak a bohócok ülnek a cirkuszban, szerintem azt láthattad

3) minden bicikli gyorsan megy ha gyorsan hajtod

4) döntsd el, hogy hol akarod használni. Ha városban, akkor trekking/fitness. Ha terepen akkor mountain bike vagy gravel. Ha országútit (versenyt) veszel, az nem lesz kényelmes, terepen pláne nem.

2023. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Versenyen láttam hogy olyan kicsi bringákkal mentek nagy magas felnőttek,hogy csak néztem.

De nem voltak lassúak.

2023. júl. 18. 07:36
 8/17 Alex Fly ***** válasza:
55%

Ami neked kell, az biztos nem "verseny"...

Te közlekedni akarsz, elfogadható sebességgel, rossz utakon.

Ami "megy mint a puskagolyó" az az outi, de annak a vékony kereke kis túlzással csak a tükörsima flasztert szereti. Ami mindenhol elmegy és teleszkóp is van rajta, at az MTB -de az nem.fog úgy menni, mint a golyó és aszfalton jóval nahyobb erőt igényel a hajtása.

Így látatlanban szerintem neked a kettő közötti kompromisszumra van szükséged, azaz valamilyen cross típusra (trekking, crosstrekking, gravel esetleg cyclocross -ízlés szerint)...

2023. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MGéza ***** válasza:

Tessék, egy jó kis fitness-cross keverék, pont városba meg vegyes terepre ideális. Amilyen rég árulja, tehetsz rá bátra egy pofátlan 180k-s ajánlatot, annyit megér. :)

[link]

2023. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9, te árulod?

Az mondjuk nem előny, hogy a világ végén van. Ha nincs nagy autód, vagy hozzá szállító eszközöd, akkor nem egyszerű. Tőlem ez pl 400 km-re van. Oda-vissza 800 km-t kellene érte autózni.

2023. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!