Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tadej Pogačar esetében most...

Tadej Pogačar esetében most üthet vissza, hogy végig versenyezte a tavaszt?

Figyelt kérdés

Most ért véget a Tour de France 17. szakasza. A közvetítés alatt elmondták, hogy Pogačar úgy készült a Grand Tour versenyekre, hogy sok egynapos versenyen indult. Ezzel szemben ellenfele, Jonas Vingegaard kevesebb versenyen indult, de ezek World Tour szintű egy hetes versenyek voltak. A versenyek között edzőtáborozott. És a 16. szakaszon, ami egy időfutam volt, a dán versenyző több mint másfél percet vert a szlovénra, amivel az előnye majdnem 2 perc lett a az összetettben, a mai szakasz előtt.

A mai szakaszon pedig több, mint 5 percet vert a szlovénra. (Bár tény, hogy Pogačar elesett) Így már 7 perc 35 másodperc az előnye.

Ezek alapján elmondható, hogy Pogačar többet vállalt a tavasz során, mint amennyit kellett volna? A másik kérdésem az lenne, hogy van-e még esélye Pogačar-nak arra, hogy megfordítsa az összetettet?

Lehet, hogy ezek együgyű kérdések, de annyira nem vagyok képben a kerékpározás terén.



2023. júl. 19. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak a Grand Tourt követem, így nem tudom, ki milyen versenyen vett részt idén.

A második részhez annyit, hogy hacsak nem történik Vingegaard-ral valami extrém (pl. kiesés, nagy bukás stb), akkor gyakorlatilag kizárt, hogy ezt visszahozza.

2023. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szántóvető ***** válasza:
á nem hiszem.kihagyott egy jó hónapot sérülés miatt,inkább ez.de lehet hogy rossz napja volt,vagy gyomorrontás stb majd holnap kiderül.nincs esélye győzni ha jónás végigmegy.
2023. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudtam, hogy sérült volt.
2023. júl. 19. 19:06
 4/14 szántóvető ***** válasza:
2023. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A péktermék nevűn ezen a versenyen már az sem segítene, ha megnyerné a hátralévő 4 szakaszt?
2023. júl. 19. 19:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó szakaszon lényegében már nincs verseny. 2 hét alatti 10mp lett most több, mint 5 perc
2023. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Pogacarnak eltört a csuklója, több, mint egy hónapot kihagyott és ma ráesett ugyanarra a kezére! Jaj de nagyon jó hír volt ez a magyar Eurosport két riporterének?! Leplezetlenül szurkolnak a Jumbonak és Vingegardnak, mert ugye Valter Attila is hű kutyája lett? Győzelemhez segiti és visszalép, mert a DÁN az Isten. EZT tudomásul kellene venni, én mindenesetre NEM nézem ezt a Tournak nevezett cirkuszt.
2023. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Alex Fly ***** válasza:

A konkrét személyektől eltekintve is egy profi sportoló nem képes egész éven (vagy akár a teljes versenyszezonban) végig 100%-os teljesítményt nyújtani. Ahhoz hogy valaki nyerjen egy adott versenyen, a felkészülésben nagyon fontos az időzítés. A versenynaptár ismeretében dönti el, mely versenyeken indul, a képessége figyelembevételével melyiknek a megnyerésére van esélye és megpróbálja ezek alapján összeállítani a programját.

Erre az egyik.lejgobb példa Lance Armstrong: a fénykorában számára kizátólag a Tour de France létezett, egész évben erre készült, ha indult is más versenyen, arra csak az edzésprogramja részeként tekintett -mindez egyetlen cél érdekében, hogy a TdF-re kerüljön csúcsformába, szemben a többiekkel, akik egyéb versenyekre is készültek.

Nem véletlen az általa szerzett 7 sárga trikó...

2023. júl. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 szántóvető ***** válasza:
8) nem szerzett sárga trikót.
2023. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
@9: mivel azt kapja a TdF győztese, így hetet is betermelt belőle...
2023. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!