Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár választásban kérnék...

Kerékpár választásban kérnék tanácsot, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Felszerelt trekkinget keresek, eddig világos. Megnéztem sok márkát, valamiért leragadtam a Cube-nál. Szerintem úgy cirka a következő 10-15 évre venném a kerót, így nem az alsó polcról választanék. Ennek megfelelően alapfeltétel a Shimano hidraulikus tárcsafék, és a váltóknál legalább a Deore 6000-es sorozat. Bár kétséges hogy van-e erre ténylegesen szükségem (abszolút hétvégi kocabringás vagyok), és nem is igazán értek hozzá, de hosszú időre tervezek vele, laikusként bízom a nagyobb sorozatok tartósságában.


Tehát nagyjából két modellre szűkült a kép, a NATURE PRO ALLROAD

[link]


és a KATHMANDU PRO.

[link]


A két modell részletes specijében nem látok lényeges különbséget, árban viszont szabad szemmel is látható különbség van.

Légyszi valaki, aki valóban ért ezekhez, kicsit pro és kontra bontsa már le a szintemre, hogy mi a különbség a két sorozat között, melyiket érdemes venni a kettő közül, vagy ha egyiket sem, akkor a fenti peremfeltételek mellett ebben a kategóriában mit.



2023. júl. 26. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Kathmandu jóval modernebb cucc, egy kilóval könnyebb, levegős a teleszkóp és átütőtengelyes a váz.
2023. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nagyobb különbségre számítottam az árban a leírás alapján.

Ha már ennyit elköltesz, akkor vedd a drágábbat.


Amúgy a másik oldaról is megnézve, anélkül, hogy ismerném a céljaidat, ennyi pénzt én csak akkor adnék bicikliért, ha napi szinten használnám komolyabban. Átlagos felhasználásra ezek drágák szerintem, és a felszerelésük is túlzó (pl a 3x10-es váltó). Ahogy írod, kocabringás vagy, szóval szerintem nincs szükséged ilyen jó felszerelésre.


Nekem is megvan még a 2008-as kiadású biciklim, fele ennyi cucc sincs rajta és azok se profik, szóval az időtállóság miatt nem kell aggódni.

2023. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Akkor ha jól értem azt javaslod, hogy ha már ebben a kategóriában nézelődök, akkor ne szexualizáljam a legyet röptében azért a bruttó 90 ezer Ft felárért? Végülis... az nettóban 70 ezer difi, lehet tényleg nem érdemes ezen spórolni már...

2023. júl. 26. 14:32
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Neked is köszi, agyalok rajta eleget, az a baj hogy nem nagyon értek hozzá, tényleg laikusként feltételezem csak, hogy a drágább, magasabb kategória a gari lejártát követően sem hullik azonnal darabjaira. Inkább ritkábban, megfontoltabban veszek nagyobb értékű dolgokat, de ha veszek, akkor próbálok normális minőségű minimum felső-középkategóriás vagy jobb dolgokat nézni.

Nem profi felhasználásra kell a bicó az tény, nem szépítem, hétközben haverokkal esténként kocsmajárat a városban, hétvégén valami kis kardiós-átmozgatós tekerés a környéken, de nem nagy dologra kell gondolni. És most egy Balaton körüli karika van tervben (4 napra osztva kocabringáshoz illően), és ide a mostani 25 éves montimmal már nem merek elindulni. Tulajdonképpen ennyi a felhasználás, lehet hogy ehhez egy kicsit túlspecifikáltam a gépet, csak ahogy mondtam, ha valamiből csak nagyon ritkán veszek, akkor abból nem szoktam az alsó polcról választani.

2023. júl. 26. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én Caprine Highlander-emen 22 év után kellet csak váltót cserélni (Alivio)

és elég rendesen volt használva az utóbbi években: kapott vizet, sarat, homokot. És egy Alivio váltó nem egy nagytétel amúgy se.

Úgyhogy szerintem nem nemigen van szükséged ennyire komoly felszerelésre, ha csak hétvégente használod.


Én ebben a kategóriában inkább egy ilyet vennék, ha fontos a 3x10 sebesség:

[link]

és utólag tennék rá csomagtartót és sárvédőt. A gyári kiegészítők általában gyenge minőségűek.


Vagy egy ilyet:

[link]

Ez csak 3x9 sebességes. Hétvégi tekerésekre teljesen megfelel.

2023. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is cube natute van 4 éve és imádom! Rengeteget használom. Egy 3,5 széles gumi van rajta amivel már szinte minden terepet kipróbáltam. Kicsit teknikásabban kell kezelni mint egy montit a nehezebb helyeken de nagyon mozgékony és jól kormányozható.

Annyi a rossz a mostani cube-okkal, hogy bármilyen kiszetelést választasz egy-két gagyi alkatrész minden modelljükre felkerűl!

2023. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!