Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklimen a tárcsafék egy...

A biciklimen a tárcsafék egy idő után annyira megmelegszik hogy már nyikorog és nem fog annyira mit tegyek? (mechanikus fék)

Figyelt kérdés
2023. aug. 4. 14:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Vegyél rendes biciklit.
2023. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "egy idő után"? Mennyi ideig fékezel, hogy felmelegszenek a fékek? És honnan tudod, hogy felmelegednek? Megállsz, leszállsz és az kezeddet odarakod?

A nyikorgás lehet nedvességtől, szennyeződéstől (pl. olaj) vagy a fékbetét kopásától.

2023. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 Egy 30 méter lejtő után, onnan tudom hogy mikor felülök rá akkor rendesen fog a fék és miután fékezek vele nem fog olyan erősen mint mikor ráültem
2023. aug. 4. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Nézesd meg szervizben. Látatlanban nem lehet rá mit mondani. Lehetséges, hogy valami olcsó fék, ami ilyen, lehet, hogy csak be kell állítani és lehet, hogy a fékbetétek kopottak. És még biztosan más is lehet, de ezek jutottak eszembe most.
2023. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet elég tisztítani a tárcsát vagy betèt csere.
2023. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

30 méter?? Az kutyának a füle! Ennyitől nem szabad elmelegednie!

Nemrég egy futót kisértem Pécsről Orfű felé. Ott nem lehet megereszteni, folyamatosan fékezni kell, mert a futó lefelé sem megy gyorsabban... Még így sem melegedett el a fékem. Egy alap tektro mechanikus tárcsa van azon a biciklimen, iox11-es betét kell bele, az a pici korong alakú.

Szóval a te féketed át kellene nézni alaposan....

Nem fújkáltad a láncodat valami olajsprével?

2023. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

30 méteren nem kellene hogy elmelegedjen. Ha hegyről jössz le és km-eken keresztül kell folyamatosan fékezned, ott már lehet gond. De nem csak biciklin, gépjárműveken is. Ha van jogosítványod, tudod, hogy emiatt tanácsos motorfékkel lejönni és csak akkor belenyúlni üzemivel, ha nagyon kell, nem folyamatosan azt nyomva.

Biciklin én úgy szoktam, hogy felváltva fékezek az elsővel és a hátsóval. Hogy időnként a megfelelő tárcsa tudjon kicsit hűlni. Ha olyan extrém és annyira hosszú a lejtő, akkor nincs mást tenni, időnként megállsz. De ez nem 30 m-t jelent. Ott valami más gond lehet.

2023. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Elképzeltem ahogy a túrosok meg a dzsírósok 30 méterenként megállnak féket hűten az Alpokban.
2023. aug. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2023. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen 30 métert a sima felnifék és a kontrafék is röhögve lenyom.
2023. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!