Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26-os mountiról váltanék...

26-os mountiról váltanék 29-es mountira. Valóban sokkal sokkal haladósabb lesz a bringázás?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 14:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, simább közlekedést ad, csak a kérdés a sebesség volt és a "simább" és a "gyorsabb" nem szinonímák...
2023. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%

Ha a nagyobb gyorsabb, akkor vajon miért kis kerekű kerékpárokkal döntöttek sebességrekordokat?

[link]

2023. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert sima, kemény felületen ment és ott a súlycsökkenés több előnyt adott neki.
2023. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

Ahaa, szóval a súlycsökkenéstől csak sima, kemény felületen megy gyorsabban... Terepen meg a súlycsökkenéstől lassabban megy... Logikus... :DD

Ez már az a szint, ahova tök mindegy mit ír az ember, akkor se ismerik el egyesek, hogy teljesen logikátlan amit írt, mert akkor el kellene ismernie, hogy tévedett, de azt nem lehet ám :)

Ezzel a logikával, hogy a súlycsökkenés csak kemény felületen jelent nagyobb sebességet, nem tudok vitatkozni.

2023. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 vanAawens válasza:

Rázósabb terepen gyorsabb, mert kisebb a gördülési ellenállása, nem ráz, pattog úgy gyepen, tehát a hajtáshatékonyság is jobb lehet, tapadása jobb, egyenesben stabilabb, fékezésnél (feltéve ugyanaz a fék) a súlytöbblettől és a nagyobb forgási tehetetlenség miatt a lassulás kisebb.

Ami nekem furcsa volt az elején, hogy nem éreztem úgy a sebességet, és a felfelékben kiégtem. Egyszerűen 15-20%-al gyorsabban mentem, mint előtte. A haladás simább volt, mint egy monstertruck átment mindenen, nem akadt, nem kapart. Igaz én XC merevfarúról váltottam XC fullyra. 26os most alakul pumptrack-"trial" bringára, technikai edzésre. Ha nem terepen használod, akkor is érdemes a 26-os montit érdemes trekingre vagy gravere cserélni.

2023. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!