Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy Túra biciklit érdemes...

Egy Túra biciklit érdemes átszerelni balonosabb gumikra? Sokkat tompitana az földes úton?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 28" kerék méretű, elég jó, nem a legolcsóbb fék+váltó rendszer első lengéscsillapítóval. "Agyas" dinamoval


Szeretném használni földes útra is és nem tudóm érdemes e belevágni abba hogy átt szerelném a gumikat meg a sárvédőt+ le szerelném a csomagtartót.


Lockolhato lengés csillapito+ dinamos kerék nem érzékenyebb? Nem menne tönkre idő előtt?


(Képet is tudok mellékelni) ha kell több részlet.


Nem hegyről akarok le szánkázni vele 40 az erdőbe.


Menyivel lasítaná a vastagabb kerék a biciklit?


2023. aug. 12. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes de nem biztos hogy elfér a villától.
2023. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hú erre nem is gondoltam! 2 cm van oldalanként hátul a gumi és a váz közöt. nem vehetek akármilyen külsőt, köszönöm a figyelem felhívást.
2023. aug. 12. 14:15
 3/16 A kérdező kommentje:
[link] ez a gumi menyire lenne megfelelő erre félig terep célra?
2023. aug. 12. 14:24
 4/16 Alex Fly ***** válasza:

A kérdés,hogy most mekkora gumik vannak rajta és mekkorára akarod cserélni... Ha van elég hely (a 2. komment alapján igen), akkor szétnézhetsz a 29" MTB külsők kínálatában is.

De nem hiszem,hogy ez akkora gond lenne: sima 37-es gumival megyek földúton, tökön-babon keresztül minden gond nélkül; pár éve ugyanígy a 28-as slickkel tettem ugyanezt -mondjuk azzal már nem mindig volt őszinte a mosolyom...

2023. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
37-622 gumi van most, 40-622 az kompatibilis lehet vele?
2023. aug. 12. 16:10
 6/16 anonim ***** válasza:
37-622 van a biciklimen (mindig is ilyet használtam), szerintem 40-esre le lehet cserélni, mert egyszer azt akart rárakni a szerelő (de én nem szerettem volna). Nálam csak a sárvédő lett volna gond, mert olyan közel van a kerékhez, hogy az miatt nem biztos hogy a 40-es befért volna.
2023. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

itt találsz véleményeket:

[link]

2023. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Érdemes rátenni. De nézd meg a sárvédő szélességét, gumiszélesség +1cm legyen.
2023. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 MGéza ***** válasza:
Egy sima, városi trekking általában 47-622 méretig fogad gumikat, szóval esélyes hogy jó lesz hozzá a kinézett méret. Ballonosabb gumikért én körülnéznék a gravel gumik között, bár nyilván azokat nem kapod meg 5k/darab áron. Én ezt nem venném meg, 10k környékén nézelődnék legalább, erdőben földúton már komolyabb defektvédelem sem ártana, ami ennek elég gyenge.
2023. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Simán mehet rá47-622 de nem biztos hogy érdemes. Földes út milyensége nem mindegy!

Döngölt út 2 falu közt vagy vad csapás a puszta közepén.

Most vagy télen is?


Mert az elöbbi nem feltétlenül igényel ballonos gumikat. Utobbi pedig már túlmutat a ballonos gumi képességein.


Ha valami köztes dolog volna akkor a gravel gumik közt keresgélnék.

2023. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!