Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Férfi trekking kerékpárhoz...

Férfi trekking kerékpárhoz milyen nyerget vegyek, hogy hosszabb távon is kényelmes legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem egy férfi trekking kerékpárt (Csepel Landrider 28” 21

sebességes Alu Férfi Trekking Kerékpár 2021), de a gyári nyereg 10-15 km után eléggé fel szokott törni. Ti melyik nyerget ajánlanátok hosszabb távra?



2023. aug. 16. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más nyereg a kényelmes, ezért erre senki nem tud válaszolni. Ami másnak jó az lehet, hogy neked 5 percig sem elviselhető. Én vagy 10-et próbáltam, mire megtaláltam a nekem kényelmeset. Köztük olyat is, ami mások szerint 200 km után is kényelmes, na hát én azon 20 km-t se bírtam. Ki kell próbálni többfélét. Vegyél olcsó használt nyergeket vagy rendelj aliexpressről és találd meg azt a méretet és formát, ami neked jó. Vannak boltok is, ahol lehet nyerget kölcsönözni, talán a Bringaland-ról hallotam ilyet.
2023. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első mindent elmondott a témában amit lehet. Ahány fenék, annyi féle... Én kipróbáltam vagy nyolcat, köztük egy 40 rongyos Selle smp nyerget is, végül egy 7000 Ft-os nyereg nyert, 150 km-t simán elmegyek vele. A felett azért már érzem, de akkor sem olyan vészes, majd veszek egy jobb minőségű betétes nacit.
2023. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
De ha ezek után még .i dig a saját anatómiád figyelembe vétele nélkül akarsz konkrét típust,akkor Brooks B-17
2023. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MGéza ***** válasza:

Ülő(far)csont távolságot érdemes lemérni, attól 10-20mm-el szélesebb nyerget érdemes használni.

De ezen kívül még sok a fontos szempont mint például: Mennyire legyen kemény? van aki megőrül a zseléstől, van akinek a kemény szivacs, van akinek a puha fotel érzés a kényelmes, szóval nincs két egyforma hátsó.

Egy szempontot mindenképp érdemes szem előtt tartani, hogy feltétlen anatómiai kivágásos, tehát prosztatakímélő csatornás legyen.

2023. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lidlis 3eFt pont most.
2023. aug. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem memory foam-os wittkopp nyereg van, közepes szélességű. Abszolút bejött. Amúgy tényleg egyénfüggő a nyeregkényelem.
2023. aug. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

+1 a lidis Wittkopp nyeregre

Olcsó és ha mégsem jönne be kicserélheted, vagy visszakérheted az árát.

Én most tervezem a harmadikat. De igen, hosszú távra a brooks nagyon jó, egymást követő napokon tudsz vele menni 100 km fölötti távokat.

2023. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!